środa, 16 grudnia 2020

Ale historia... Ta śmieszna i straszna PRL - Nasza Księgarnia

Ale historia... Ta śmieszna i straszna PRL - Nasza Księgarnia
Dzisiaj przychodzimy do Was z książka dla trochę starszych dzieci, a i pewnie niektórzy dorośli chętnie powrócą w czasy swojego dzieciństwa 🙂. Jest to propozycja Wydawnictwa Nasza Księgarnia - "Ale historia... Ta śmieszna i straszna PRL - Nasza Księgarnia"Książki historyczne nie są jakoś wyjątkowo lubiane przez dzieci i dość trudno zachęcić je do ich czytania. Tu jednak nie otrzymujemy książki w której będą tylko suche fakty historyczne, podparte jakimś krótkim komentarzem. Dla nas to pierwsze spotkanie z serią Ale historia, ale już mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie. Dzięki tak wydanym książkom młodzież bardzo chętnie będzie poznawała historię naszego kraju - a dobrze byłoby żeby wszyscy ją znali 🙂. 


W rewelacyjny dla młodego czytelnika sposób są tu przedstawione fakty i życie w czasach PRL-u. Część nawet my pamiętamy, bo ostatnie lata tego okresu, to było nasze dzieciństwo 🙂. Treść książki przeplata trochę fantastyki, teraźniejszości i tego co już za nami. Główną bohaterką książki jest dwunastoletnia dziewczynka, która od swojego nauczyciela historii, otrzymuje zadanie udać się na wycieczkę do przeszłości 🙂. Podróż dla Meli i jej towarzyszy to prawdziwa frajda, dzięki niej poznają historię naszego kraju. Dowiedzą się, co to takiego był ten socjalizm, dlaczego trzeba było brać udział w uroczystościach patriotycznych. Poznają także definicje stacza kolejkowego - to nawet pamiętamy 🙂. Teraz patrząc z perspektywy czasu, za niektórymi rzeczami z tego okresu się tęskni i miło je wspomina. Wydaję mi się jednak, że na stałe nikt nie chciałby wrócić do tego okresu. Oprócz świetnie napisanego tekstu w książce znajdziemy wyjątkowe ilustracje i infografiki, które pozwalają jeszcze lepiej dotrzeć do młodego czytelnika. Znajdziemy tu także liczne komiksowe historie, choć ludziom w tamtych czasach wcale nie było do śmiechu. Jeśli szukacie książki, która pozwoli przedstawić historie naszego kraju nowym pokoleniom, to będzie to świetny wybór 🙂. Dzieci i młodzież na pewno będzie zadowolona 🙂.


Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


5 komentarzy:

 1. Niektórzy uważają, że za czasów PRL ludzie byli bardziej mili i uprzejmi. Ja myślę, że coś w tym jest.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna ksiażeczka, trochę powrót do czasów bardzo wczesnego dzieciństwa i opowieści rodziców o tym, jak kiedyś się żyło.

  Pozdr. Roksana

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie uczy sie dzieciaki w ten sposob

  OdpowiedzUsuń
 4. Na tym blogu znajdziemy polecenia książek, gier, zabaw czy czegoś jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale extra wydanie trzeba zakupic😊

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie