środa, 16 grudnia 2020

Ale historia... Ta śmieszna i straszna PRL - Nasza Księgarnia

Ale historia... Ta śmieszna i straszna PRL - Nasza Księgarnia
Dzisiaj przychodzimy do Was z książka dla trochę starszych dzieci, a i pewnie niektórzy dorośli chętnie powrócą w czasy swojego dzieciństwa 🙂. Jest to propozycja Wydawnictwa Nasza Księgarnia - "Ale historia... Ta śmieszna i straszna PRL - Nasza Księgarnia"Książki historyczne nie są jakoś wyjątkowo lubiane przez dzieci i dość trudno zachęcić je do ich czytania. Tu jednak nie otrzymujemy książki w której będą tylko suche fakty historyczne, podparte jakimś krótkim komentarzem. Dla nas to pierwsze spotkanie z serią Ale historia, ale już mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie. Dzięki tak wydanym książkom młodzież bardzo chętnie będzie poznawała historię naszego kraju - a dobrze byłoby żeby wszyscy ją znali 🙂. 


W rewelacyjny dla młodego czytelnika sposób są tu przedstawione fakty i życie w czasach PRL-u. Część nawet my pamiętamy, bo ostatnie lata tego okresu, to było nasze dzieciństwo 🙂. Treść książki przeplata trochę fantastyki, teraźniejszości i tego co już za nami. Główną bohaterką książki jest dwunastoletnia dziewczynka, która od swojego nauczyciela historii, otrzymuje zadanie udać się na wycieczkę do przeszłości 🙂. Podróż dla Meli i jej towarzyszy to prawdziwa frajda, dzięki niej poznają historię naszego kraju. Dowiedzą się, co to takiego był ten socjalizm, dlaczego trzeba było brać udział w uroczystościach patriotycznych. Poznają także definicje stacza kolejkowego - to nawet pamiętamy 🙂. Teraz patrząc z perspektywy czasu, za niektórymi rzeczami z tego okresu się tęskni i miło je wspomina. Wydaję mi się jednak, że na stałe nikt nie chciałby wrócić do tego okresu. Oprócz świetnie napisanego tekstu w książce znajdziemy wyjątkowe ilustracje i infografiki, które pozwalają jeszcze lepiej dotrzeć do młodego czytelnika. Znajdziemy tu także liczne komiksowe historie, choć ludziom w tamtych czasach wcale nie było do śmiechu. Jeśli szukacie książki, która pozwoli przedstawić historie naszego kraju nowym pokoleniom, to będzie to świetny wybór 🙂. Dzieci i młodzież na pewno będzie zadowolona 🙂.


Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


5 komentarzy:

 1. Niektórzy uważają, że za czasów PRL ludzie byli bardziej mili i uprzejmi. Ja myślę, że coś w tym jest.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna ksiażeczka, trochę powrót do czasów bardzo wczesnego dzieciństwa i opowieści rodziców o tym, jak kiedyś się żyło.

  Pozdr. Roksana

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie uczy sie dzieciaki w ten sposob

  OdpowiedzUsuń
 4. Na tym blogu znajdziemy polecenia książek, gier, zabaw czy czegoś jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale extra wydanie trzeba zakupic😊

  OdpowiedzUsuń

Etykiety