niedziela, 27 grudnia 2020

Potęga słowa - Nasza Księgarnia

Potęga słowa - Nasza Księgarnia
Dzisiaj chcemy Wam pokazać grę dla troszkę starszych dzieci i dorosłych i będzie to "Potęga słowa" od Wydawnictwa Nasza Księgarnia 🙂. Gra przeznaczona jest dla osób od 10 roku życia, a jednocześnie można grać od 2 do 4 osób 🙂

Potęga słowa - recenzja gry Wydawnictwa Nasza KsięgarniaJak wspomnieliśmy we wstępie gra przeznaczona jest dla osób po 10 roku życia, a wynika to z faktu, że jest to gra słowna. I naszym zadaniem będzie układanie kolejnych słów,na przy młodszych dzieciach mógłby być z tym problem. Ale po kolei 🙂. Gra spakowana jest w niebieskie pudełko niedużych rozmiarów, a w środku znajdziemy:

 • 110 kart
 • 120 znaczników graczy
 • Płytki rund
 • 4 ściągawki
 • Żeton gracza rozpoczynającego
 • Znacznik rund
O już z pudełka dowiemy się także, że jest to gra słowna i będziemy się poruszać w temacie tajnych agentów 🙂. Wszystko co znajdziemy w pudełku jest świetnie wykonane, z dbałością o każdy szczegół. 
Kiedy już wiemy co znajdziemy w pudełku, czas przystąpić do lektury instrukcji, aby poznać cele gry. Grę wygra osoba, która zdobędzie kontrolę nad największą liczbą obiektów przedstawionych na kartach. Aby to zrobić, trzeba będzie ułożyć słowa z odpowiednimi literkami. 

Przygotowanie do gry jest proste. Zaczynamy od potasowania kart i stworzenia z nich stosu, z którego zabieramy odpowiednią ilość kart i układamy na stole (ilość kart uzależniona jest od liczby graczy). Dalej każdy pobiera ściągawkę, znaczniki, płytkę rund i znaczniki. No i możemy rozpoczynać naszą pasjonującą rozgrywkę 🙂.Cała gra trwa 6 rund, a swojej turze każdy gracz może wykonać 3 czynności, tj. dołożenie karty, ułożenie słowa i dobranie karty. Słowa możemy układać tylko i wyłącznie z liter, które są widoczne na rozłożonych kartach, a do tego musi być w nik zawarta litera, którą my dołożyliśmy 🙂. Na początku wszystko wygląda na proste, jednak gdy zaczynamy drugą rundę, to rozpoczyna się już walka z innymi graczami. Czym dłuższe słowa uda nam się układać tym oczywiście lepiej dla nas 🙂. Pamiętać należy również o tym, że nie mogą to być słowa, których już używaliśmy lub podobne 🙂. 

Recenzja


Rozgrywka jest naprawdę bardzo pasjonująca i jeśli tylko lubicie gry słowne, to my ją Wam szczerze polecamy. Czekamy na Was tu mnóstwo zabawy, trochę rywalizacji i co najważniejsze, to wspólnie spędzony czas 🙂.

Za możliwość opisania gry dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


16 komentarzy:

 1. Super się zapowiada!
  Teresa

  OdpowiedzUsuń
 2. Marta Thielmann27 grudnia 2020 19:54

  Super się zapowiada chyba się skuszę ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię grać w gry, teraz "męczymy" scrabble, w grę chętnie zagram, ale jeszcze trochę czasu nam brakuje 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Bardzo fajna inicjatywa❤️

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Bardzo fajna inicjatywa❤️

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie sie zapowiada, lubimy planszówki takze musze poszukac tej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gry planszowe to świetny sposób na spędzanie czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mysle ze to kolejna fajna propozycja. Zapisalam sobie tytul i chetnie ja kupie��. RP

  OdpowiedzUsuń
 9. Swietna propozycja ma rozrywkę

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę się skusić. Uwielbiam grać z dziećmi w planszówki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Z opisu i zdjęć zapowiada się bardzo ciekawie ta gra :)
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna gra, niech tylko moje dziecko dorośnie :)!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubię takie gry, gdzie trzeba nieco zmotywować szare komórki do działania. Od zawsze kochałam gry słowne, chociaż nie wszyscy takie akceptują.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety