Wielki Atlas Świata Feliksa z księgarni Taniaksiazka.pl

Wielki Atlas Świata Feliksa z księgarni Tania książka.pl

Wiecie, że my lubimy bardzo rodzinne podróże, a niestety te w najbliższych czasach najprawdopodobniej będą niestety zakazane. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak podróże palcem po mapie 🙂. Tym razem Zabieramy Was w podróż z królikiem Feliksem - Wielki Atlas Świata Feliksa z księgarni taniaksiazka.pl 🙂. 

Wielki Atlas Świata Feliksa - recenzja
Jakiś czas temu opisywaliśmy już Wam przygody Feliksa z krańców świata, natomiast dzisiaj ten przeuroczy królik zabierze nas w podróż po całym świecie. Jest to takie wyjątkowej połączenie książki popularnonaukowej z atlasem świata. Tu dzieci będą miały okazję zdobyć podstawową wiedzę na temat naszej planety, obejrzeć mapy, a także przeczytać listy z różnych zakątków świata 🙂.
Już na pierwszych stronach zobaczymy ogromną mapę naszego świata z podziałem na wszystkie kontynenty 🙂. Idąc dalej będziemy razem z naszym głównym bohaterem poruszać wiele ciekawych zagadnień. I tak będziemy się zastanawiać, czy coś jest ogromnie wielkie czy malusieńkie - podpowiemy, że wszystko zależy od perspektywy 🙂. Dalej zobaczymy, jak to się dzieje, że w niektórych krajach jest lato, a w innych zimą i to w tym samym czasie 🤔, poznamy także wszystkiego planety 🙂. Poznamy strefy klimatyczne, szerokość i długość geograficzną, a także poznamy szczegóły dotyczące map. Co to jest skala, jak czyta się mapy, co to jest legenda - na takie pytanie znajdziemy tu odpowiedzi 🙂.Następnie przejdziemy do przeglądu poszczególnych państw i kontynentów, które zostały tu pokazane i omówione. Państwa europejskie, czyli te nam najbliższe poznamy troszkę dokładniej. Dowiemy się kilku ciekawostek i niewiarygodnych rzeczy, a także poznamy rekordy świata z danego regionu 🙂. Ciekawe czy wiecie, gdzie znajduje się najdłuższa plaża piaszczysta w Europie? Albo, który z półwyspów jest największy na świecie? 🙂 W taki właśnie sposób będziemy podróżować po wszystkich kontynentach, włącznie z Antarktydą to właśnie tu odnotowano najniższą temperaturę na świecie - 98,6 stopnia Celsjusza 🙂.
Ale prawdziwą gratkę dla dzieciaków zostawiliśmy na koniec 🙂. W atlasie znajdziecie koperty z listami od dzieci z całego świata. Opowiadają oni w nich o życiu w swoich krajach. To właśnie tu dowiemy się, jak żyje się na Antarktydzie - od syna naukowca. Z listów dowiecie się także jak wygląda szkoła w Afryce, a konkretnie w Ghanie 🙂. A na samym końcu książki czeka na Was jeszcze jedna niespodzianka, ogromna mapa świata, na której są też umieszczone flagi wszystkich państw 👍.


Oprócz tych wszystkich dodatków Feliks zachęca nas także do aktywnego czytania poprzez zadania, które musimy wykonać. Tu trzeba coś znaleźć, tam trzeba coś zrobić - świetnie się czyta książkę w taki aktywny sposób. Każde dziecko chętnie przygarnie taką książkę, tym bardziej, że na początku można ją spersonalizować i podpisać do kogo należy 🙂.

Jeśli interesują Was inne ciekawe książki dla dzieci, to koniecznie sprawdźcie ofertę nowości w księgarni Taniaksiazka.pl3 komentarze:

  1. Publikacja, którą chętnie widziałabym w naszej domowej bibliotece. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniała propozycja dla małych miłośników podróży i odkrywania świata! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Całkiem ciekawie wykonany chociaż jako dziecko preferowałam głównie powieści które rozwijały język i wyobraźnię już od najmłodszych lat. Co ważne, bo teraz to same obrazki.

    OdpowiedzUsuń