niedziela, 21 lipca 2019

Nauka angielskiego z Wydawnictwem Aksjomat

Nauka angielskiego z Wydawnictwem Aksjomat 


O tym, że nauka języka angielskiego jest potrzebna nie trzeba nikogo przekonywać, pozostaje tylko pytanie od kiedy uczyć?  Naszym zadaniem czym wcześniej zaczniemy naukę jakiegokolwiek języka obcego, tym później dziecku będzie łatwiej. Oczywiście na początku nie będzie, to taka klasyczna is nauka, a nauka przez zabawę i oswojonie się dziecka z danym językiem. Nasze najstarsze dziecko już zaczynaa dużo rozumieć i nawet mówić, a teraz rozpoczęliśmy przygotowanie tych młodszych do nauki języka angielskiego i pomaga nam w tym Wydawnictwo Aksjomat 😀. Korzystamy obecnie z dwóch książeczek, dla najmłodszych "Hello Teddy" i tych trochę starszych "The funny train"


"Hello Teddy" Wydawnictwa Aksjomat
Na 24 stronach tej książki mamy bardzo dużo wiedzy i zabawy, która zdecydowanie pomaga w przyswojeniu języka angielskiego 😀. Znajdziemy tam liczne, proste wierszyki dzięki którym dzieci potrafią bardzo dużo zapamiętać. Są też zadania do rozwiązania, gdzie trzeba połączyć ze sobą odpowiednie obrazki 👍. Nie jak u Was, ale u nas prawdziwą furorę robią naklejki i tu też są dostępne, używamy ich do rozwiązania zadań i aby utrwalić słówka. Podobnie jak w książkach dla dorosłych, na końcu książki znajdziemy słownik - troszkę inny bo obrazkowy, czyli mamy obrazek i podpis w języku angielskim 👍.

"The funny train" - Wydawnictwo AksjomatWyruszamy razem z dziećmi w podróż zabawnym pociągiem i będziemy poznawać przeróżne zwierzęta 😀. Podczas wycieczki zaprzyjaźnimy się z 9 zwierzakami, poznamy np. lwa, zebrę, czy pingwina. Będą łatwo wpadające w ucho wierszyki, dzięki którym dzieci zapamiętują kolejne słowa. Nie może się obyć również bez wcześniej już wspomnianych naklejek, z których robimy słownik na końcu książeczki. Poza zwierzątkami zaznajomimy się także z podstawowym słownictwem na temat domu, plaży, czy kolorów. Jak widzicie na stronach tej książki na dzieci czeka mnóstwo zabawy i nauki 👍.
Wakacje, to może być wspaniały moment na rozpoczęcie swojej przygody z nauką języka angielskiego, który jak wszyscy wiemy jest niezbędny w dzisiejszym świecie i znacznie ułatwia podróżowanie. Warto zrobić, to w taki sposób aby dziecko nie myślało, że to nauka, ale żeby się tym bawiło 😀, wtedy będzie robić to chętnie, a i efekty szybciej przyjdą. W rozpoczęciu nauki bardzo pomocne może być Wydawnictwo Aksjomat, które przygotowało właśnie takie pozycje dla tych najmłodszych 👍.
Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Aksjomat 👍


9 komentarzy:

 1. Bardzo dobry pomysł aby jak najszybciej zaczynać naukę języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne te książeczki, szukam takich, ale dla jeszcze młodszych dzieci��

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby takie niepozorne książeczki , a tyle można się z nich nauczyć i nowych słówek poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nauka języków obcych w młodym wieku to super sprawa! W końcu mózg wtedy chłonie jak gąbka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. czesto korzystamy z takich książek

  OdpowiedzUsuń
 6. Takich książeczek to ja jednak trochę się obawiam, teksty trzeba dziecku czytać by osluchalo się z jezykiem, a wiem że moje zdolności w tym temacie są raczej średnie, dobrze więc gdy do książeczek dołączane są płyty

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny sposób na naukę i zabawę w jednym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawie wyglądające książeczki. Lubimy takie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cześć :) Z tych książeczek korzysta nasze przedszkole anglojęzyczne w Bydgoszczy! Chodź, o wiele atrakcyjniejsze są dla moich dzieciaków zabawy. Panie bardzo fajnie uczą języka angielskiego, a pociechy szybko go chłoną. Także ja jestem bardzo zadowolona!

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie