niedziela, 25 października 2020

Wzrok, słuch, smak dają znak - Nasza Księgarnia

Wzrok, słuch, smak dają znak - Nasza Księgarnia

Ciało człowieka od zawsze fascynuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to chyba najdoskonalsze dzieło, które możemy zobaczyć na naszej planecie 🙂. Nie wiem czy u Was w domu jest podobnie, ale u nas dzieci uwielbiają zadawać setki pytań codziennie 🙂. Pytają o wszystko, a ostatnio coraz więcej o nasz organizm. I tu z pomocą w odpowiedzi na takie pytania przychodzi Wydawnictwo Nasza Księgarnia wraz z książką autorstwa Marty Maruszczak - "Wzrok, słuch, smak dają znak" 🙂

Recenzja książki


Wzrok, słuch, smak dają znak - recenzja książki


Autorkę książki Martę Maruszczak znamy już z książki "O maluchu w brzuchu", której recenzję mogliście przeczytać na naszym blogu 🙂. Dzisiaj przenosi nas w troskę inny świat, a mianowicie będziemy zagłębiać się w świat zmysłów. Na początku poznamy podstawowe zmysły jakie możemy wyróżnić u człowieka. Poznany także centrum dowodzenia u człowieka, czyli mózg. To właśnie tutaj przetwarzane są wszystkie informacje z naszego ciała. A wiecie, że mózg nigdy nie śpi? 🙂. Na kolejnej stronie przedstawiony jest przekrój naszego mózgu i pokazane jest gdzie jaki ośrodek się znajduje i za co odpowiada 🙂. Jeszcze nie tak dawno uważano, że człowiek ma tylko pięć zmysłów, obecnie udowodniono już, że jest ich co najmniej 10 🧐.

Książki dla dzieci

Książka dla dzieci Nasza Księgarnia


Ale nie myślcie, że będzie to typowa pozycja naukowa pokazująca i informująca o zmysłach. W dalszej części czeka na Was cała masa ciekawostek związanych z naszym ciałem i naszymi zmysłami. Dowiemy się np. kto ma lepszy węch, kobiety czy mężczyźni 🙂. A ciekawe czy wiecie, że to nie noś odpowiada za rozpoznanie, czy jakiś zapach jest dla nas przyjemny, czy nieprzyjemny - za takie czynności odpowiada nasz mózg 🙂. Według badań człowiek potrafi odróżnić około 3 tys zapachów, ale jeśli porównamy się że zwierzętami, to w tej kwestii znacznie nas przewyższają - pies rozpoznaje około 600 tysięcy zapachów 😯. 

Książki dla dzieci


W książce zagłębimy się także w świat zwierząt i ich zmysłów. Dowiemy się w jaki sposób komunikują się zwierzęta za pomocą chemicznych smsów 😁. Które ze zwierząt słyszą ultradźwięki i do czego im są potrzebne. Przedstawiony jest także zmysł magnetyczny i pokazane jest, co daje on zwierzętom, które go posiadają 🙂. 

Recenzja książki dla dzieci


Jeśli chodzi o ludzi, to mamy tu opisane Wszystkie zmysły z opisem jak one działają i do czego nam się przydają. Co bardzo ważne, pomimo tego, że jest to wiedza typowo naukowa, to autorka przedstawia ją w taki sposób, że dzieci bardzo szybko i chętnie ją przyswajają 🙂. Wszytko jest napisane zrozumiałym dla dzieci językiem, a dopełnieniem całości są rewelacyjne ilustracje autorstwa Artura Gulewicza 🙂. 

Nasza księgarnia


Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


5 komentarzy:

 1. Ciekawostka o tym ile zapachów rozpoznajemy my, a ile pies zrobiła na mnie wrażenie 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa i wartościowa pozycja. Ja jako dziecko czytałam takie książki z wielkim zainteresowaniem

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama bym ją bardzo chętnie przeczytała.
  Dzieci zadają tysiące pytań i takie książeczki to wybawienie.
  Mądra, ciekawa, ładnie ilustrowana.
  Kupię na prezent i sama się czegoś dowiem.
  Pozdrawiam :-)
  Irena-Hooltaye w podróży

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł na ciekawy prezent ksiązkowy chętnie podłapuję, z pewnością spodoba się młodym czytelnikom, a i ja chętnie zajrzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. NIby tak oczywiste a tak nieoczywiste :) Super pozycja :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety