niedziela, 18 października 2020

Europa w 10 dni - Rebel

Europa w 10 dni - Rebel

Jak wiecie wiosną i latem dużo podróżujemy. Jesień i zimę przeznaczamy na inne rozrywki z których ulubioną są gry planszowe 🙂. Dzisiaj właśnie chcemy Wam przedstawić świetną grę rodzinną od Wydawnictwa Rebel - Europa w 10 dni 👍.

Gry planszowe rodzinne Rebel


Europa w 10 dni - recenzja gry Wydawnictwa Rebel

Wszyscy wiecie, że bardzo lubimy podróżować. Co prawda na dzień dzisiejszy zwiedzamy każdy zakątek naszego kraju, ale w grze zdecydowaliśmy się zaplanować naszą podróż po Europie 🙂. Taki właśnie jest cel tej gry - trzeba ułożyć 10 dniowy plan ekscytującej podróży, ale o tym później 🙂. 

Rebel

Na początek pokażemy Wam co skrywa pudełko, a są to prawdziwe skarby. Przede wszystkim jest to wspaniała plansza na której widzimy mapę Europy. Na niej znajdziemy wszystkie państwa naszego kontynentu, w każdym państwie mamy grafikę z jakim charakterystycznym budynkiem, a także najważniejsze zbiorniki wodne. Jak widzicie na zdjęciu jest to świetny sposób aby w trakcie zabawy zaznajomić dzieci z mapą Europy 🙂.  Oprócz planszy znajdziemy tu jeszcze 52 płytki państw, 19 płytek środków transportu, 4 zestawy stojaków na płytki i plastikowy podajnik, plus oczywiście instrukcja 🙂.

Recenzja gry planszowej Europa w 10 dni

Kiedy już wiemy z czego składa się nasza gra i jaki jest cel, to możemy rozpocząć przygotowania do gry.  To jest stosunkowo proste. Należy rozłożyć nasza planszę w taki sposób aby każdy miał do niej swobodny dostęp i obok niej stawiamy nasz podajnik. Następnie każdy z graczy otrzymuje swój zestaw stojaków - pamiętajcie aby były ponumerowane od 1 do 10 🙂. Należy też przygotować płytki państw i środków transportu mieszając je wszystkie i ułożyć rewrsami do góry. Następnie każdy z graczy dobiera po jednej płytce i umieszcza je na dowolnym pustym polu na swoim stojaku. Tu już trzeba zacząć podejmować pierwsze decyzję, które mogą pomóc w późniejszej rozgrywce. Pamiętajcie, że nie można zamieniać kolejności płytek 🙂. Kiedy każdy z graczy będzie miał już po 10 płytek na swoim stojaku, to możemy zaczynać zasadniczą rozgrywkę. Jeszcze tylko na podajniku należy zrobić "stos dobieranych płytek" rewersem do góry, a na pozostałych trzech będzie "stos płytek odrzuconych", które powinny być rewrsami w dół. 
Wtedy następuje tura gracza i tu możemy dobrać kartę albo z stosu dobieranych kart, lub ze stosu odrzuconych płytek. Możemy wymienić tylko jedną płytkę, a tą której miejsce zajmie odkładamy na stos płytek odrzuconych. Teraz troszkę zasad 🙂. Nasza podróż musi się zaczynać od państwa i skończyć na państwie. Pomiędzy państwami możemy poruszać się środkami transportu, takimi jak połączenie statkiem lub samolotem, ale możemy także przechodzić pieszo. Połączenie piesze można zrealizować pomiędzy państwami sąsiadującymi. Połączenie lotnicze tylko pomiędzy państwami, które oznaczone są tył samym kolorem i jeszcze samolot musi być tego samego koloru. Natomiast statkiem możemy podróżować jeśli te państwa graniczą z tym samym morzem. Wszystko wydaje się proste prawda? Zatem zabieramy się do gry 🙂
Pamiętajcie, że wygrywa osoba, która jako pierwsza na koniec tury gracza w odpowiedni sposób zaplanuje swoją 10 dniową podróż 🙂.

Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 roku życia choć naszym zdaniem młodsi też mogą próbować. Na potrzeby gry nie trzeba znać mapy Europy ponieważ cały czas mamy ją przed sobą i można na nią spoglądać planując naszą podróż 🙂. 
A teraz nasze wrażenia z rozgrywki 🙂. Gra jest bardzo prosta, szybko tłumaczy się zasady więc wszystkie dzieci będą z tego powodu bardzo zadowolone - bo kto lubi długie instrukcje i skomplikowane zasady jeśli naszym celem jest dobra zabawa? A to właśnie to jest celem. Wspólne spędzenia czasu w gronie rodziny i dobra zabawa 🙂. To kto z nami wybiera się w 10 dniową podróż po Europie?

Europa w 10 dni recenzja gry Rebel

Za możliwość opisania gry dziękujemy Wydawnictwu Rebel 👍.

8 komentarzy:

 1. Ostatnio szukałem gry rodzinnej, fajnie, ze trafilem na Wasz artykul
  PB

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym roku taka zabawa w grę niesie podwójną przyjemność, miło spędzonego czasu z rodziną i namiastki odbycia podróży. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna gra, sama z chęcią bym w nią pograła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo edukacyjna gra. Świetna propozycja 👍

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy gry planszowe :-) A tej nie mam, myślę że moim ciekawym świata synom bardzo by się spodobała

  OdpowiedzUsuń
 6. to na pewno super gra, zwłaszcza dla Was, bo możecie zaplanować kolejne atrakcyjne wakacje ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na taką wycieczkę też bym chętnie pojechała, bo bezpieczna i szybka :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dawno nie grałam w żadną grę, z chęcią bym to zmieniła.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie