czwartek, 8 października 2020

Strażnicy Kosmosu - Nasza Księgarnia

Strażnicy Kosmosu - Nasza Księgarnia

Dzisiaj przychodzimy do Was z grą, która nas przeniosła w świat dzieciństwa 🙂 i pierwszych gier komputerowych 🙂. Nie wiem czy też pamiętacie takie gry, ale kiedy my chodziliśmy do szkoły, to były prawdziwe rarytasy i mali kto je miał 🙂. Oczywiście my mamy dla Was propozycję w nie w wersji komputerowej, a klasycznej planszówkowej 🙂.

Recenzja gry strażnicy Kosmosu


Strażnicy Kosmosu - recenzja gry 

Strażnicy Kosmosu to gra przeznaczona dla wszystkich którzy ukończyli 7 rok życia, a grać możemy w towarzystwie od 2 do 4 osób. Czas jaki powinniśmy zarezerwować na rozgrywkę to około 20 minut. W tej grze wcielamy się w rolę nieustraszonych strażników kosmosu i będziemy musieli strzec siedzib ludzkich w kosmosie przed kosmicznymi najeźdźcami 🙂. Pilot, który najbardziej zasłuży się w walce z najeźdźcą, zostanie odznaczony przez ministra spraw kosmicznych Złotym Orderem Honoru 🙂.Brzmi świetnie prawda, bo kto z Was by nie chciał otrzymać takiego orderu? Celem gry jest zestrzelenie jak największej ilości potworów i statków dowodzenia. Im więcej oczu ma zestrzelony potwór tym więcej za niego otrzymamy punktów. W obronie będzie też nam pomagać specjalnie przygotowana mina, która krąży po orbicie 🙂. 
Teraz zrobimy sobie krótki przegląd tego, co na nas czeka w pudełku 🙂. Jak widzicie na okładce przenosimy się w świat pikseli i tak zresztą wygląda cała grafika gry 👍. W pudełku znajdziemy:

66 żetonów najeźdźców
4 znaczniki rakiet
4 znaczniki doładowania
13 naklejek 
8 drewnianych kwadratowych pionów
1 okrągły drewniany pionek

Wszystkie elementy są oczywiście utrzymane w tym samym stylu i świetnie odwzorowują grę komputerową. 
Przygotowanie do gry i zasady 🙂. Przed rozpoczęciem pierwszej rozgrywki należy umieścić naklejki na pionkach . Następnie przystępujemy do rozłożenia planszy. Choć instrukcja dodana do gry sprawia wrażenie, że może być skomplikowanie wcale tak nie będzie. Zasady gry są dość proste i postaramy się je w skrócie Wam przedstawić. Kiedy już wszystko mamy odpowiednio ustawione, to możemy zaczynać. Rozgrywkę otwiera osoba, która jako pierwsza położyła swój myśliwiec na planszy. Podczas swojej tury możemy wykonać trzy działania to jest; przesunięcie myśliwca, oddanie strzału i przesunięcie miny. Podczas gry możemy także używać rakiety i musimy uważać na zderzenia z najeźdźcami. Choć tu wszystko wygląda skomplikowanie, to już podczas pierwszej gry, wszytko na pewno się wyjaśni 🙂. I mamy też dwa warianty gry do wyboru - podstawowy i zaawansowany 🙂.
Można powiedzieć, że gra Strażnicy Kosmosu to gra dla wszystkich. Zadowoleni będą zarówno ci mniejsi i ci więksi. Będzie trochę dobrej zabawy, trochę wspomnień wśród rodziców. Jeśli szukacie gier bardzo złożonych i skomplikowanych ta pozycja nie będzie dla Was. Tu ma być szybka, krótka rozgrywka, trochę śmiechu i zabawa 🙂.Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie