sobota, 24 października 2020

Liski: Ojojanie - Rebel

Liski: Ojojanie - Rebel

Czasu na podróże coraz mniej i pogoda po mału zaczyna się już psuć. Więc wracamy do naszych ulubionych jesienno - zimowych rozrywek czyli gier planszowych 🙂. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić świetną grę kooperacyjną dla troszkę starszych dzieci i oczywiście dorosłych też 🙂. Będzie to gra Wydawnictwa Rebel - Liski: Ojojanie 🙂.
Liski: Ojojanie - recenzja gry 

Niektórzy z Was ten tytuł mogą już kojarzyć i znać, ponieważ już jakiś czas temu pojawiła się ta gra. My jednak mamy dla Was dzisiaj drugą edycję tej gry, która znacznie różni się od początkowej 🙂. Oczywiście mechanika gry i sam pomysł jest taki sam, ale zasady gry i system rozgrywki jest już nieco inny. Gra przeznaczona jest do rozgrywek rodzinnych, ale tu na uwadze musicie mieć, że sugerowany wiek dzieci to 12 plus.

Recenzja gry liski OjojanieWydawnictwo Rebel przyzwyczaiło nas do bardzo wysokiej jakości wydawanych przez nich gier i podobnie jest tym razem. Otrzymujemy dość duże pudełko z piękną oprawą graficzną - widzimy tam lisie królestwo, oczywiście razem z królem. W pudełku znajdziemy:

 • 40 kart ojojania
 • 10 kart komplikacji
 • 25 kart problemów
 • 6 kart koszmarów
 • 25 kart lisów
 • 4 karty szarych kit
 • 5 dwustronnych planszetek puchaterów
 • planszetka pomocy
 • 10 znaczników puchaterów na podstawkach
 • 12 znaczników serków
 • 20 żetonów strachu
 • plansza
 • instrukcja
Wszystko jak zwykle pięknie spakowane i przygotowane do rozgrywek 🙂. Nie zostaje nam nic innego, jak zapoznać się z instrukcją i przystąpić do pierwszej rozgrywki. Jak w każdej grze zaczynamy od przygotowania się do rozgrywki. Rozkładamy planszę, karty tasujemy, układamy - wszystko według instrukcji i zaczynamy 🙂. Naszym od dawna sprawdzonym sposobem na poznanie zasad każdej gry jest pierwsza rozgrywka przeprowadzona z instrukcją. Mam wrażenie, że to właśnie wtedy najszybciej zrozumiemy zasady, a jak są jakieś niejasności odrazu można wszystko wytłumaczyć 🙂. Naszym celem jest dotarcie do 6 rundy, gdzie będziemy musieli pokonać koszmar lisków 🙂. Oczywiście po drodze będzie na nas czekać mnóstwo innych zadań, które trzeba wykonać 🙂.


Rebel gry planszowe

Najlepsze gry rodzinne


Jak widzicie na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo łatwo i przyjemnie, ale wcale nie będzie tak łatwo. Wynika to głównie z faktu, że trzeba działać pod presją czasu - do gry należy ściągnąć aplikację odmierzającą czas 🙂. Gra momentami naprawdę będzie bardzo trudna, a zadania do wykonania pod presją czasu mogą się początkowo wydawać nie do zrealizowania. Ale zapewniamy Was, że po kilku rozgrywkach i wdrożeniu się w zasady będzie już Wam wszyyko dobrze szło. Tu trochę mylące mogą być kolorowe grafiki na pudełku, które sugerują, że gra być może sprawdzi się u młodszych dzieci. Tak nie będzie, myślę, że ten wiek graniczny 12 lat, który podaje wydawca  jest jak najbardziej odpowiednio ustawiony.  

Recenzja gry

Pamiętajcie, że los lisiego królestwa leży teraz w Waszych rękach i głowach i tylko od Was zależy czy pomożecie im obronić ich królestwo 🙂.

Za udostępnienie gry do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Rebel 👍

0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie