wtorek, 16 czerwca 2020

Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią - Publicat

Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią - Publicat

U nas od jakiegoś czasu w domu najbardziej rozchwytywanymi książkami są te popularnonaukowe i dzisiaj chcieliśmy Wam właśnie taką pokazać. Ukazała się ona nakładem Wydawnictwa Publicat i jest to "Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią." Bardzo często jest tak, że nie mówią bo nie do końca wiedzą co odpowiedzieć, a czym dziecko większe, tym zadaje trudniejsze pytania i oczekuje konkretnych odpowiedzi 🙂.

Recenzja książki kosmos, to o czym dorośli Ci nie mówią

Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią - recenzja

Książka należy do serii "To, o czym dorośli Ci nie mówią". Dla nas jest to pierwsze spotkanie z tymi publikacjami, ale już jesteśmy pewni, że nie ostatnie. Autorem całej serii jest Boguś Janiszewski, a ilustracje stworzył Max Skorwider. Co nas czeka w książce? Nie będzie tu takiego klasycznego tekstu, który przekazuje tylko suche informacje. Wszystko zaczyna się od tego jak powstał wszechświat? Niby pytanie proste, ale jak tu wytłumaczyć to dzieciom żeby zrozumiały. No i to już się robi troszkę trudniejsze. Nie będziemy Wam zdradzać w jaki sposób autor tłumaczy dzieciom powstanie naszego świata, ale chyba robi to dobrze, nasze dzieci zrozumiały 🙂. W dalszej części poznamy kosmiczne zasady. Dowiemy się np. skąd powstaje energia, dowiemy się czy można cofnąć czas i czy jest coś, co porusza się szybciej niż światło? Jest też jedna zasada, która z pewnością spodoba się rodzicom - a mianowicie dzieci zawsze sprzyjają po sobie 🙂🙂🙂.W dalszej części autor będzie się starał przekazać dzieciom informacje, czym jest kosmiczna materia. Będzie bardzo naukowo, ale w bardzo przystępny dla dzieci sposób. Wspólnie z panem Bogusiem będziemy przeprowadzali także liczne eksperymenty myślowe. Jesteśmy również ciekawi, czy wiecie na czym polega różnica między ciężarem, a masą? Jeśli nie, to także o na to pytanie znajdziecie odpowiedź 🙂. W kolejnych rozdziałach czekają na nas kolejne trudne pytania i odpowiedzi. Dowiemy się jak wszechświat ruszył do przodu i czego w kosmosie jest najwięcej. W kolejnych rozdziałach poznamy proces powstawania gwiazd i poznamy dużo ciekawych informacji na temat planet. 
Jeśli Wasze dzieci zaczęły już zadawać trudne pytanie na temat powstania naszej planety, bądź same zainteresowały się naszym wszechświatem, to ta książka będzie właśnie dla nich. Myślę, że i dorośli będą mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy 🙂. 


Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Publicat 

12 komentarzy:

 1. Nie ma opcji, abym nie dorwała tej książki! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka naprawdę ciekawa :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. niesamowite ilustracje, na pewno sięgnę po nią za parę lat, mam nadzieję, że do tego czasu bedzie aktualna i aż tak szybko się nie rozwiniemy astronomicznie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa książka, pewnie i dzieci i rodzice chętnie ją przeczytają.
  Lubię takie książki :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci nie wszystkie popularnonaukowe lubią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorosły też nie w każde zagadnienie wchodzi, ale dzięki takim książeczkom można kształtować zainteresowania. :)

   Usuń
 6. Fajnie że ksiażeczka pozwala sie rozwijać i zainteresować młodych czytelników <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda na bardzo profesjonalną lekturę. Dla mojego synka za poważna, ale chętnie kupię ją już na zapas.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wędrówki po kuchni22 czerwca 2020 20:55

  Kosmos to niezwykle interesujący temat

  OdpowiedzUsuń
 9. Genialna książka, sama bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O kosmosie książek to ja nie lubiłam, ale wiem, że teraz kosmos dla wielu dzieci jest zagadką i poszukują takich wydań.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie