poniedziałek, 16 września 2019

Zabawa i nauka z Wydawnictwem Aksjomat

Zabawa i nauka z Wydawnictwem Aksjomat 

Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować kolejne rewelacyjne pozycje jakie możemy znaleźć w ofercie Wydawnictwa Aksjomat 😁. Jak zapewne już każdy wie, to najlepszym sposobem nauki jest nauka przez zabawę, trzeba tak pokierować dzieckiem żeby czerpało jak najwięcej radości z tego co robi, a wtedy mimowolnie będzie zapamiętywać wiadomości 😀. I tu polecamy Wam serię Mały przyrodnik - "Poznaje i koloruje kwiaty" i "Poznaje i koloruje drzewa", a także interaktywną książeczkę dla dzieci "Łapać złodzieja" 😁.Mały przyrodnik "Poznaje i koloruje kwiaty" i "Poznaje i koloruje drzewa" Zaczniemy od przedstawienia serii Mały przyrodnik, gdzie dzieci poznają kwiaty i drzewa. Nie jest to klasyczna kolorowanka, tylko takie małe kompendium wiedzy na tematy przyrodnicze. No kolejnych stronach poznajemy najbardziej znane kwiaty i drzewa. Na każdą opisaną roślinę przypadają dwie strony, znajdziemy krótki opis, kilka ciekawostek na dany temat, a także zdjęcia i obrazek do kolorowania i naklejania naklejek 😀. Tak w środku książki są dostępne naklejki, których trzeba użyć wykonując zadania - ale nie bójcie się naklejki są podpisane, więc to nic trudnego 😁. Dzięki tej serii mamy okazję poznać nazwy kwiatów i drzew, dowiedzieć się jakie drzewo ma jakie szyszki, czy jak wyglądają liście poszczególnych drzew 👍. Seria przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia, świetnie rozwija sprawność manualną, koncentrację uwagi i edukuje dzieci i dorosłych też pod względem przyrodniczym 😁. Interaktywna książeczka dla dzieci - "Łapać złodzieja"


Kolejną pozycją jaką dzisiaj chcemy Wam polecić jest książka "Łapać złodzieja". Jest to interaktywna książka, gdzie wcielamy się w postać detektywa i musimy pomóc złapać złodzieja, który ukradł dziecięce uśmiechy 😀. Cała zabawa polega na wykonywaniu instrukcji, które pomogą w złapaniu złoczyńcy. Dołączonym do książki pisakiem rysujemy np, psa, który musi złapać złodzieja. Książeczka świetnie rozwija motorykę małą, a także co chyba ważniejsze kreatywność dziecka. Po złapaniu złodzieja możemy wszytsko z książki wymazać i kolejny raz spróbować go złapać, może innym sposobem 😀. Dzieci uwielbiają tego typu zabawy, gdzie samodzielnie dochodzą do rozwiązania, w taki sposób jak one tego chcą 👍. 


Tak ja pisałem na początku, są to idealne książeczki dla dzieci, które oprócz zabawy potrafią dużo nauczyć. Nie jest to taka nauka, która jednym uchem wpadnie, a drugim wypadnie. Taka zdobyta osobiście, zostaje najdłużej 👍. 

Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu Aksjomat 😀. 16 komentarzy:

 1. Bardzo fajne edukacyjne książki dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że takie publikacje powstają i że jest ich coraz więcej. Dzięki temu dzieciaki mogą utrwalać wiadomości zdobyte w przedszkolu czy szkole dobrze się przy tym bawiąc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne wydanie. Z pomysłem i może wciągnąć dzieciaka

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe propozycje dla dzieci. Szczególnie interesujące wydają się te z serii Mały przyrodnik.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo lubię takie książki, naprawdę rozbudzają dziecięcą ciekawość :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki, które łączą naukę i zabawę :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam dorosłych, którzy do dzisiaj żadnych drzew nie odróżniają :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że coraz więcej powstaje książeczek, które bawią i uczą jednocześnie. Ja sama wielu drzew nie byłabym w stanie rozpoznać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda zachecajaco 😍 najbardziej mi się podoba to łapać zlodzieja.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój starszak uwielbia takie książeczki. Samo kolorowanie to nie bardzo ale zadania, labirynty i zagadki są strzałem w 10!

  OdpowiedzUsuń
 11. Cenię książeczki zabawki, które nawiązują do przesłań znajomości przyrody i jej poszanowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ładnie wydane książeczki, na pewno każdy rodzic byłby z nich zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajne książeczki, takie rozwijające. Lubimy takie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajne książeczki, zwłaszcza Kwiaty i Drzewa.

  OdpowiedzUsuń
 15. Małe kompendium wiedzy to coś co daje możliwość zabłyśnięccia wiadomościami w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 16. Książeczki wyglądają interesująco i estetycznie. Jak synek będzie starszy to zaopatrzę się w takie edukacyjne książeczki. Jak na razie to nie usiedzi na dłużej w jednym miejscu. :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie