poniedziałek, 16 września 2019

Zabawa i nauka z Wydawnictwem Aksjomat

Zabawa i nauka z Wydawnictwem Aksjomat 

Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować kolejne rewelacyjne pozycje jakie możemy znaleźć w ofercie Wydawnictwa Aksjomat 😁. Jak zapewne już każdy wie, to najlepszym sposobem nauki jest nauka przez zabawę, trzeba tak pokierować dzieckiem żeby czerpało jak najwięcej radości z tego co robi, a wtedy mimowolnie będzie zapamiętywać wiadomości 😀. I tu polecamy Wam serię Mały przyrodnik - "Poznaje i koloruje kwiaty" i "Poznaje i koloruje drzewa", a także interaktywną książeczkę dla dzieci "Łapać złodzieja" 😁.Mały przyrodnik "Poznaje i koloruje kwiaty" i "Poznaje i koloruje drzewa" Zaczniemy od przedstawienia serii Mały przyrodnik, gdzie dzieci poznają kwiaty i drzewa. Nie jest to klasyczna kolorowanka, tylko takie małe kompendium wiedzy na tematy przyrodnicze. No kolejnych stronach poznajemy najbardziej znane kwiaty i drzewa. Na każdą opisaną roślinę przypadają dwie strony, znajdziemy krótki opis, kilka ciekawostek na dany temat, a także zdjęcia i obrazek do kolorowania i naklejania naklejek 😀. Tak w środku książki są dostępne naklejki, których trzeba użyć wykonując zadania - ale nie bójcie się naklejki są podpisane, więc to nic trudnego 😁. Dzięki tej serii mamy okazję poznać nazwy kwiatów i drzew, dowiedzieć się jakie drzewo ma jakie szyszki, czy jak wyglądają liście poszczególnych drzew 👍. Seria przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia, świetnie rozwija sprawność manualną, koncentrację uwagi i edukuje dzieci i dorosłych też pod względem przyrodniczym 😁. Interaktywna książeczka dla dzieci - "Łapać złodzieja"


Kolejną pozycją jaką dzisiaj chcemy Wam polecić jest książka "Łapać złodzieja". Jest to interaktywna książka, gdzie wcielamy się w postać detektywa i musimy pomóc złapać złodzieja, który ukradł dziecięce uśmiechy 😀. Cała zabawa polega na wykonywaniu instrukcji, które pomogą w złapaniu złoczyńcy. Dołączonym do książki pisakiem rysujemy np, psa, który musi złapać złodzieja. Książeczka świetnie rozwija motorykę małą, a także co chyba ważniejsze kreatywność dziecka. Po złapaniu złodzieja możemy wszytsko z książki wymazać i kolejny raz spróbować go złapać, może innym sposobem 😀. Dzieci uwielbiają tego typu zabawy, gdzie samodzielnie dochodzą do rozwiązania, w taki sposób jak one tego chcą 👍. 


Tak ja pisałem na początku, są to idealne książeczki dla dzieci, które oprócz zabawy potrafią dużo nauczyć. Nie jest to taka nauka, która jednym uchem wpadnie, a drugim wypadnie. Taka zdobyta osobiście, zostaje najdłużej 👍. 

Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu Aksjomat 😀. 16 komentarzy:

 1. Bardzo fajne edukacyjne książki dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że takie publikacje powstają i że jest ich coraz więcej. Dzięki temu dzieciaki mogą utrwalać wiadomości zdobyte w przedszkolu czy szkole dobrze się przy tym bawiąc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne wydanie. Z pomysłem i może wciągnąć dzieciaka

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe propozycje dla dzieci. Szczególnie interesujące wydają się te z serii Mały przyrodnik.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo lubię takie książki, naprawdę rozbudzają dziecięcą ciekawość :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki, które łączą naukę i zabawę :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam dorosłych, którzy do dzisiaj żadnych drzew nie odróżniają :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że coraz więcej powstaje książeczek, które bawią i uczą jednocześnie. Ja sama wielu drzew nie byłabym w stanie rozpoznać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda zachecajaco 😍 najbardziej mi się podoba to łapać zlodzieja.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój starszak uwielbia takie książeczki. Samo kolorowanie to nie bardzo ale zadania, labirynty i zagadki są strzałem w 10!

  OdpowiedzUsuń
 11. Cenię książeczki zabawki, które nawiązują do przesłań znajomości przyrody i jej poszanowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ładnie wydane książeczki, na pewno każdy rodzic byłby z nich zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajne książeczki, takie rozwijające. Lubimy takie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajne książeczki, zwłaszcza Kwiaty i Drzewa.

  OdpowiedzUsuń
 15. Małe kompendium wiedzy to coś co daje możliwość zabłyśnięccia wiadomościami w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 16. Książeczki wyglądają interesująco i estetycznie. Jak synek będzie starszy to zaopatrzę się w takie edukacyjne książeczki. Jak na razie to nie usiedzi na dłużej w jednym miejscu. :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety