poniedziałek, 23 września 2019

Cały świat jest cudem - Nasza Księgarnia

Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody


Dzisiaj na blogu zagości książka bardzo niezwykła i będzie, to jedna z nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia - "Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody".  O tym, że cały nasz świat jest cudem, chyba nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Dobrze żeby wszyscy ludzie na ziemi byli tego świadomi i odpowiednio dbali o swój świat 👍. Aby być bardziej świadomym naszego świata zdecydowanie warto stawiać na edukację, już od najmłodszych lat. W ten trend znakomicie wpisuje się właśnie opisywana przez nas książka 😃. 


Dzięki temu, że mamy większą świadomość, możemy docenić, to co mamy i troszczyć się o to w najlepszy możliwy sposób. Choć w książce poruszane są bardzo złożone tematy, to jest ona przeznaczona dla dzieci i im autorka próbuje wyjaśnić zjawiska rządzące światem, co oczywiście nie znaczy, że dorośli nie mogą z niej korzystać 😃. Iris Gottlieb podzieliła książkę na trzy części. I tak w pierwszej części poznamy nauki o życiu, następnie nauki o Ziemi, a na koniec nauki fizyczne.W pierwszej części o życiu zapoznamy się z tematami anatomii, botaniki, ekologii, genetyki, czy zoologii. Już same te nazwy mogą być trudne dla dzieci, dla których przeznaczona jest książka 😀. A jednak autorka nie dała za wygraną i w bardzo prosty sposób, za pomocą ilustracji i krótkich zrozumiałych dla dzieci tekstów tłumaczy bardzo trudne tematy 👍. Dowiemy się jaki procent genów dzielą z nami inne zwierzęta 😀, lub w jaki sposób poznajemy świat. A ciekawe czy wiecie, że mrówki są lepiej zorganizowane od ludzi - jeśli nie, to z książki się dowiecie 😀.


W części nauka o Ziemi poznamy podstawy geofizyki, geologii, meteorologii, czy oceanografii. Dowiemy się co to jest fotosynteza i dlaczego niektóre liście są bardziej zielone od innych 😃.

W ostatniej części o naukach fizycznych będziemy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu fizyki, chemii i astronomii. Poznamy wszechświat, dowiemy się dlaczego lustro odbija obraz, a nawet jak się konserwuje żywność 😀.Jak sami na pewno zauważyliście treści w książce jest naprawdę bardzo dużo, ale nie martwcie się, wszystko jest podane w naprawdę przystępny sposób. Nawet pozornie trudne i zawiłe tematy są tak przedstawione aby je zrozumieć 😃. Myślę, że z tej książki zadowolone będą nie tylko dzieci, a również ich rodzice. Ile razy było tak, że potrafiliście odpowiedzieć na jakieś trudne pytanie dziecka? Dzięki tej książce takich pytań bez odpowiedzi będzie na pewno dużo mniej 👍.
Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 😀. 

15 komentarzy:

 1. Najważniejsze, że można zrozumieć pewne zagadkowe rzeczy, jakie wydają nam się trudne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książki to must have w moim domu. Uwielbiam kiedy są w ten sposób pisane, a moje dzieci chętnie je czytają z czego jestem dumna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Edukacja od młodych lat to dobry pomysł. Widzę że to kolejne treściwe publikacje bardzo atrakcyjne wizualnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadza se cały świat jest cudem super książka

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie zilustrowane są zagadnienia. Lubie takie książki

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje dzieci uwielbiają dzięki takim książeczkom poznawać świat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super ta książeczka, tez byśmy ją chcieli mieć w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne są tak ilustrowane przewodniki :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój syn byłby zachwycony tą książką :) lubi takie książeczki tłumaczące świat przyrody

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubie takie książki, to świetna pomoc w nauce i cudowny zaspokajać ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nawet i mnie zainteresowała ta książka, myślę, że dzieciaki to już w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo podoba mi się tematyka tej książeczki dla dzieci. Sama bym czytała.

  OdpowiedzUsuń
 14. bardzo interesująca książka, na pewno chciałabym ją mieć w swoim zbiorze :-) oczywiście tylko na użytek dzieci ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zapowiada się ciekawa propozycja czytelnicza dla młodych miłośników książek. :) Cieszą takie wydawnictwa. :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie