poniedziałek, 9 września 2019

Czyj to głos? Wydawnictwo Aksjomat

Czyj to głos? - Wydawnictwo Aksjomat dla najmłodszych

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Dzisiaj na blogu będzie coś dla najmłodszych czytelników ponieważ przychodzimy do Was z najnowszą serią Wydawnictwa Aksjomat - "Czyj to głos?" 😀. Jest to seria 5 książeczek, które rozkładają się jak harmonijka, a w środku znajdziemy przepiękne ilustrację wraz z dźwiękiem jaki wydaje dane zwierzę czy samochód 😁. W skład naszego zestawu "Czyj to głos?" wchodzą:
Wszystkie należą do tematyki, którą maluchy bardzo lubią, a więc wszystkie zwierzątka, no i wszelkiego rodzaju pojazdy 😁. Jeśli chodzi o książki ze zwerzakami, to są pogrupowane w trzy kategorie. Takie, które znajdziemy "Na wsi", "W lesie" i "W zoo". 
W książeczce "Na wsi" znajdziemy wszystkie zwierzątka gospodarskie czyli takie, które znajdziemy na wsi. Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi mieszka w miastach i niektóre dzieci nigdy nie widziały takich zwierząt, nie wiedzą także jakie wydają odgłosy - ale tu się wszystkiego dowiedzą 😀. Następnie przenosimy się do lasu, my jako, że mieszkamy przy samym lesie, większość tych zwierząt widzimy przez okno, bądź podczas spacerów - no może poza niedźwiedziem i wilkiem 😁. Książeczka pozwala dzieciom zaznajomić się z mieszkańcami lasu, poznać jak się nazywają i jakie odgłosy wydają 😃. I ostatnia książeczka ze zwierzętami opisuje mieszkańców, których my znamy tylko z wizyt w Zoo i raczej nie żyją u nas w środowisku naturalnym - poza fokami. My jesteśmy już po wizycie w Zoo i prawie wszystkie zwierzęta udało nam się zobaczyć, tylko tygrysy nam uciekały 😁.

Po zwierzętach przyszedł czas na dwie książeczki w których znajdziemy coś dla małych fanów szeroko pojętej motoryzacji 😃. Jedną książka to "Pojazdy", a druga "Auta".  Podczas zabawy z książeczkami poznamy różnego rodzaju środki lokomocji, od samolotu, przez samochody, aż do łodzi. Będziemy podróżować w powietrzu, na lądzie i na wodzie. Poznamy przy tym jak nazywa się dany środek transportu i jaki odgłos wydaje 👍.
Serię książeczek "Czyj to głos" uważamy za bardzo udaną i myślę, że spodoba się ona większości maluchów i ich rodzicom 😃. Wydane są na grubym kartonie, na każdej stronie piękne ilustracje z podpisem. Bardzo dobrą zabawą dla dzieci będzie już samo rozkładanie o składanie książeczki w harmonijkę 👍.Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu Aksjomat 😃.


17 komentarzy:

 1. Te rozkładane książeczki były pierwszymi, po które chętnie sięgał mój synek :) świetna zabawa, jak i nauka pierwszych słów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe pozycje, mój synek posiada podobną książeczkę tylko, że w jego są jeszcze ilustrację pożywienia, które je dane zwierzę. Niestety jest już po ciężkich przejściach. Wcześniej książeczka należała do innych dzieci, a że z nich wyrosły to w trafiły do mojego dziecka. :) Mały lubi ją oglądać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki to pozycja obowiązkowa w domu każdego maluszka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam kartonowe ksiazeczki, a jak już jakąś seria mi się spodoba, to kupuje hurtem :) tej serii jeszcze nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się to bardzo udana seria. Zapewne zadowoli nie jednego małego odbiorcę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne te książeczki, tylko jak je przeczytać ? Musze komuś kupić w prezencie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Albo w inny sposób wykombinować dziecko :-))))
  Stanowczo macie za dobrze ze swoją gromadką :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna seria dla najmłodszych, mój młody byłby zachwycony

  OdpowiedzUsuń
 9. W dzieciństwie uwielbiałam harmonijkowe książeczki, mogłam je wieczność składać i rozkładać, a mama miała spokój bo dla mnie to była pierwszorzędna zabawa:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne są te książeczki. Dzieci szaleją za nimi.

  OdpowiedzUsuń
 11. O coś dla maluszków. My już przechodzimy na kolejny etap :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wy to chyba z wszystkimi głosami jesteście na bieżąco, więc żaden problem zgadnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdecydowanie takie książeczki to może być zabawa na długie godziny.

  OdpowiedzUsuń
 14. Obowiązkowe książeczki w każdym domu z maleństwem :) bez dwoch zdań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam podobnie, takie książeczki to must have kiedy w domu jest malec:)

   Usuń
 15. Super są takie składane książeczki, moja Pola lubie takie aktualnie jeść :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Super książeczki. Bawią i uczą jednocześnie :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety