niedziela, 24 lipca 2022

Siedlisko Carownica - Góry Świętokrzyskie

Siedlisko Carownica Wellness & SPA - najlepsze noclegi w Górach Świętokrzyskich 

Góry Świętokrzyskie to teren, który dopiero w tym roku zaczęliśmy odkrywać i tak nam się spodobało, że na pewno będziemy tu wracać. Znaleźliśmy tutaj także wspaniałe miejsce na nocleg, którym i z Wami chcemy się podzielić. Jest to Siedlisko Carownica Wellness & SPA i znajduje się ono tuż u podnóża Łysej Góry - czyli góry na której spotykały się czarownicę. 

Siedlisko składa się z kilkunastu domków drewnianych całorocznych i sześciu domków glampingowych. Wszystkie domki są ogrzewane - część z nich ma kominek, a część ogrzewana jest grzejnikami elektrycznymi. Znajdziecie tu domki mniejsze i większy w zależności od Waszych potrzeb. My zamieszkaliśmy w domku piętrowym i był on idealnym wyborem dla naszej piątki. Na górze znajdowały się sypialnie, a na dole w pełni wyposażona kuchnia i pokój dzienny wraz z rozkładaną sofą. Do dyspozycji jest także oczywiście łazienka i tu uwaga niespodzianka - dla gości jest tu także sauna. Jakby zrobiło się troszkę zimniej, to o odpowiednią temperaturę zadba kominek, który doda także odpowiedniego klimatu. Przy każdym domku dostępny także mały taras, gdzie kawa smakuje wybornie i mini plac zabaw. Dzieciom oczywiście najbardziej spodobała się strefa zabawy - a ta robi naprawdę duże wrażenie. Składają się na nią trzy baseny różnej wielkości, położne w ogrodzie, w pięknym otoczeniu kwiatów. Jest także lubiana przez dzieci trampolina - tu kolejny plus - jest ona bezpieczna dla najmłodszych, bo na tym samym poziomie co podłoże. Do tego należy dodać ogromną piaskownicę z zabawkami plażowymi położnej na górce. Idąc dalej mamy tu liczne małe domki do zabawy, do których dzieci mogą wchodzić i wymyślać różnego rodzaju zabawy. No a dla starszych dzieci jest 24 metrowa tyrolka. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że dzieci bardzo chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu korzystając ze wszystkich dostępnych atrakcji Siedliska Carownica. 
Żeby nie było tak, że niby tylko dzieci mają tu dobrze. Jest tu specjalna strefa Wellness SPA, która położna jest na końcu ośrodka i można tu się wypocząć i się zrelaksować. To właśnie tutaj znajdziemy ruską banię, chatę solną, saunę suchą, a dla odważnych także banię z zimną wodą. W tym miejscu z dala od zgiełku i hałasu można sobie naprawdę odpocząć. Na uwagę zasługują tutaj również śniadania - przepyszne, podane w bardzo fajnej formie. Są przynoszone pod domek na zamówioną godzinę - wszystko pyszne i smaczne.Góry Świętokrzyskie poznawaliśmy we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną "Góry Świętokrzyskie" 

Siedlisko Carownica wyróżnia się także swoim położeniem, jest właśnie takie jakie lubimy. Czyli cichej s spokojnej okolicy, ale zarazem bardzo blisko wszystkich atrakcji turystycznych tego regionu. Tu nie będziecie słyszeć szumu przejeżdżających samochodów, jedynymi dźwiękami, które będą Wam tu towarzyszyć to śpiew ptaków i szum traw, a wszystko z widokiem na Łysą Górę

20 komentarzy:

 1. Super, pojadę tam, pozdrawiam serdecznie Joasia Orczyk 😁❤️🍀

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka Kompiel w bali wspaniała

  OdpowiedzUsuń
 3. No jestem pod wrażeniem. Te śniadania to świetny pomysł

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne miejsce, spróbowałabym tej kompieli w bali👍😊😍

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj coś czuję że kiedyś tam zawitam po tak wspaniałej recenzij

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacja, te domki no mój klimat

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ tam pięknie. Kiedyś na pewno odwiedzę to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda na cudne miejsce ^^ z chęcią bym sama je zobaczyła
  Dodo

  OdpowiedzUsuń
 9. I to jest super!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ależ cudownie. Już teraz w tym momencie chciałabym tam być.

  OdpowiedzUsuń
 11. super miejsce warte odwiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo malownicza miejscowość

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie tam 😍 i ten domek w bluszczu cudowny 😍

  OdpowiedzUsuń
 14. Extra miejsce. Daga

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne miejsce.Warte polecenia Daga

  OdpowiedzUsuń

Etykiety