piątek, 29 lipca 2022

Kolejkowo prezentuje Miasto z Piasku

Kolejkowo prezentuje Miasto z Piasku

Ponad 8 ton piasku, niesamowite rzeźby, ogromny ocean, wrocławskie legendy i miniaturowi plażowicze cieszący się promieniami letniego słońca. Miasto z Piasku otwarte już od 28 czerwca!

Miasto z Piasku to zapowiedź letniej przygody! Szumiące wody oceanu skrywają tajemnicze stworzenia, a wrocławskie legendy snują się cieniem wśród zabytkowych kamieniczek. Kolejkowiczanie budują swoje miasto z przedmiotów pozostawionych wśród piasku, leżaków, parawanów, strójów kąpielowych, sznurków i ciast. Rozglądajcie się uważnie, a znajdziecie piaskowe inspiracje sztuką, ekologią i fantastycznymi legendami.

Tworzenie budowli z piasku wymaga wiele pracy, cierpliwości i precyzji, ale efekt końcowy zdecydowanie jest tego wart. Inspiracją było nadchodzące lato, ekologia i nadmorskie kurorty. - podkreśla Klaudia Sztandera, architektka makiet. 

Kolejkowo bawi i edukuje, dlatego w Mieście z Piasku znajdziecie wakacyjną beztroskę i ekologię. Odwiedzający będą zaskoczeni w jaki sposób Kolejkowiczanie budują swój świat. Wykorzystują każde ziarenko piasku, wykałaczkę, zgubiony na plaży łańcuszek czy pozostawioną puszkę. - mówi Jakub Paczyński pomysłodawca Kolejkowa.

Miasto z Piasku otwiera się dla zwiedzających 28 czerwca i czeka na Was do 15 września.

Zupełnie nowe scenki i piaskowe budowle, które powstały specjalnie z okazji otwarcia wystawy. Zwiedzanie w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25-krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię aż 1500m2, a składa się na nią około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków. Zobaczyć można tutaj w miniaturze życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, zobaczyć jeżdżące po torach pociągi czy tramwaje za dnia i nocą, pływający statek i autentyczne, historyczne budowle Dolnego Śląska, w tym Ratusz na rynku wrocławskim.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 32 zł – normalny i 26 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

15 komentarzy:

 1. Ale super to wygląda, muszę się wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow 🤩 te liczby i zdjęcia robią wrażenie 🥰 super miejsce.

  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna z Waszych propozycji, warta odwiedzenia. Zdjęcia robią wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu zaskakujecie, jesteście wspaniali!
  Mahda TuliMisie

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, ale faktyczne miejsce 😍 Pojedziemy tam na pewno 😍

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow....serio to wszystko jest z piasku? I nie sypie się?🙉😳wow

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite, że to wszystko jest serio z piasku 😍

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem pod wrażeniem , cudowności co to człowiek nie stworzy ❤️🥰❤️

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejne świetne informacje i miejsce warte odwiedzin.

  OdpowiedzUsuń
 10. byłam niedawno w Kolejkowie, ale jeszcze nie było tej wystawy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Koniecznie muszę zrobić sobie tam wycieczke!
  Pozdrawiam, CZD

  OdpowiedzUsuń
 12. Niesamowite miejsce 👏. Bardzo pobudza wyobraźnię 💜

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie słyszałam o nim wcześniej! Super sprawa ❤️

  OdpowiedzUsuń
 14. Miejsce po prostu wspaniałe 😍

  OdpowiedzUsuń

Etykiety