piątek, 20 stycznia 2023

Ferie zimowe za granicą - gdzie jechać?

 Ferie zimowe za granicą - gdzie jechać?


Wiele osób zadaje sobie pytanie, dokąd pojechać na ferie zimowe, aby rzeczywiście dobrze wypocząć. Niektórzy marzą, aby ruszyć na stok narciarski. Inni preferują cieplejsze klimaty i na samą myśl o mrozie czują dyskomfort. Dlatego wspólnie z biurem podróży ITAKA postanowiliśmy sprawdzić jakie miejsca warto odwiedzić - propozycje zarówno dla narciarzy, jak i tych, którzy chcą się wygrzać albo pozwiedzać.

Na narty samolotem lub z dojazdem własnym

Amatorzy białego szaleństwa zawsze z niecierpliwością czekają na ferie zimowe, aby ruszyć na ośnieżone stoki. W Turcji czy we Włoszech zawsze można liczyć na piękną pogodę i doskonale przygotowane trasy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Ciekawą opcją jest też masyw Sierra Nevada w Hiszpanii. Najłatwiej i najszybciej polecieć samolotem, aby nie tracić cennego czasu na długą podróż.

Natomiast, jeżeli ktoś chce skorzystać z dojazdu własnym samochodem, to stoki o różnym stopniu trudności w Czechach, Austrii czy Słowacji również gwarantują przyjemne szusowanie przez cały dzień.

Tygodniowy wyjazd na narty samolotem do Turcji i Hiszpanii (hotele 4/5* z basenem krytym i pełnym wyżywieniem) to koszt ok 2 500 zł / os.


Blisko i ciepło, czyli łapanie słonecznych chwil

Nie każdy lubi jeździć na nartach, ale biura podróży i dla takich osób ma ciekawe propozycje. Nawet nie trzeba ruszać daleko, aby cieszyć się słońcem i ciepłem. Już od wielu lat modny jest Egipt, który w okresie zimowym kusi niższymi cenami i wspaniałą pogodą. Jednocześnie unika się upałów.

Egipska Taba w ofercie last minute – hotel 5* z all inclusive to koszt od 2 200 zł /os.

Ciekawym rozwiązaniem na ferie okazują się też państwa wyspiarskie, jak wiecznie zielona Madera, bardzo zróżnicowane pod względem krajobrazu Wyspy Kanaryjskie czy słynący z jaskiń morskich i grobowców królewskich Cypr. To miejsca idealne na rodzinny wypoczynek w opcji all inclusive. 

Egzotyka, aby dobrze się wygrzać

W okresie zimowym warto ruszyć tam, gdzie latem trudno wytrzymać z powodu żaru lejącego się z nieba. Dwa kierunki już nikogo nie zaskakują, ponieważ Dominikana i Zanzibar mają coraz większą grupę zwolenników. 

Wypoczynek na karaibskiej plaży w cieniu palmy i z widokiem na turkusowe morze zachwyci każdego, szczególnie że przy okazji można rozkoszować się smakiem egzotycznych owoców i słuchać skocznych dźwięków merengue, czego na Dominikanie nie brakuje. 

Z kolei pachnący przyprawami Zanzibar zapewnia beztroskie plażowanie lub nurkowanie w szmaragdowych wodach oceanu. 

Warto też zainteresować się ofertą Omanu, ponieważ to wyjątkowe państwo z zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, bajecznymi plażami, rozległymi pustyniami, zielonymi oazami i pięknymi górami. Oman jest idealny na poznanie bogatej kultury arabskiej, a przy tym to niezwykle spokojny i bezpieczny kraj.

Tydzień w egzotyce (Zanzibar, Dominikana, Oman, Tajlandia) to w ofercie Itaki min. 4 500 zł / os.

Wycieczki objazdowe, aby zobaczyć jak najwięcej

Jeżeli ktoś nie lubi siedzieć w jednym miejscu, to biuro podróży proponuje atrakcyjne wycieczki objazdowe na każdą kieszeń. Można zdecydować się na tańsze wojaże po Francji lub Włoszech. Jednak z pewnością kuszące są też oferty nieco droższe, w krajach pozaeuropejskich. Interesująco przedstawia się możliwość spędzenia ferii zimowych na poznawaniu Indii, Meksyku czy Indonezji.

0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety