niedziela, 21 marca 2021

Tik Tak Bum Junior - Piatnik

Tik Tak Bum Junior- Piatnik

Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją iście bombowej gry od Wydawnictwa Piatnik i jest to "Tik Tak Bum Junior" 🙂. Świetna, rodzinna gra słowna z bombą, która odmierza czas. 


Ostatnio mieliście okazję przeczytać na naszym blogu inną recenzję gry od Wydawnictwa Piatnik - "Lama Express", a nasza dzisiejsza propozycja, to zupełnie inne gra 🙂.


Tik Tak Bum Junior to gra dla wszystkich którzy ukończyli 5 rok życia. Rozgrywka przeznaczona jest dla grupy od dwóch do dwunastu osób i trwa około 30 minut. Celem gry jest jak najszybsze wymyślanie wyrazów, które pasują do sceny przedstawionej na karcie 🙂. Kiedy wymyślimy daną rzecz, to tykającą bombę przekazujemy kolejnej osobie 🙂.W pudełku znajdziemy 110 różnych kart z scenami, elektroniczną bombę z mechanizmem czasowym i instrukcję. Bomba posiada spacjelny mechanizm, dzięki któremu wybucha po losowym czasie od uruchomienia (pomiędzy 10 a 60 sekund). 

Aby rozpocząć grę należy potasować karty i ułożyć je w stos obrazkami do dołu. Następnie wybieramy gracza rozpoczynającego rozgrywkę i otrzymuje on włączoną bombę 🙂. Gracz odkrywa kartę i musi jak najszybciej podać na głos jakąś rzecz, która pasuje do danej sceny. Gracz u którego bomba wybuchnie zatrzymuje odkrytą kartę i to on rozpoczyna kolejną rundę. Gra kończy się w momencie, gdy jeden z graczy zbierze 5 kart, a zwycięzcą zostaje osoba, która ma najmniejszą ilość kart. W przypadku remisu jest dogrywka pomiędzy osobami, które mają taką samą ilość kart 🙂.Jak widzicie czeka Was na mnóstwo zabawy, a w zależności od zaawansowania graczy można także grać w języku angielskim 🙂 i zrobić jeszcze inne modyfikacje gry. Gra jest naprawdę prosta, tłumaczy się ja w dosłownie w minutę. Ma dodatkowo kilka cech, które sprawiają, że jej grono odbiorców będzie naprawdę bardzo duże. Gra ma także walory edukacyjne - dzięki niej rozwiniemy swoje słownictwo, poćwiczymy działanie pod presją czasu, a także podszkolimy angielski w najtrudniejszej wersji. Idelanie sprawdzi się na wszystkich spotkaniach rodzinnych 🙂. 
Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Piatnik 🙂20 komentarzy:

 1. DecoPopaprane21 marca 2021 16:35

  Fajna gra

  OdpowiedzUsuń
 2. Mega fajna gra. Nie znałam. W domu mam 4 latka i panny 11 i 14 lat. Myślę że będzie super dla wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że frajda zapewniona
  Syl Wia

  OdpowiedzUsuń
 4. Super gra, tylko czekać jak córka podrośnie :)
  Dariaa

  OdpowiedzUsuń
 5. Super propozycja, uwielbiamy gry rodzinne ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesująca propozycja można rzec bombowa
  Ika

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się świetna zabawa i emocjonującą rozgrywka 👌👌👌

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa i rozwijająca gra. Trzeba będzie wypróbować

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi świetnie! Biorę!
  Teresa

  OdpowiedzUsuń
 10. To będzie dobra zabawa. Daruma

  OdpowiedzUsuń
 11. Bombowa propozycja na długie wieczory :)


  KASIA DEM

  OdpowiedzUsuń
 12. W skrócie GRA BOMBOWA ��

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajna propozycja

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawa gra, dużo emocji wyzwala.

  Hanka

  OdpowiedzUsuń
 15. Gra nieco przypomina gorącego ziemniaka. Przy której mieliśmy niezły ubaw :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Super :) ależ współczesne dzieci mają fajne gry, chociaż ja i przy chińczyku świetnie się bawiłam

  OdpowiedzUsuń
 17. Super :) ależ współczesne dzieci mają fajne gry, chociaż ja i przy chińczyku świetnie się bawiłam

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ładnie wykonane rysunki - dla mnie odpowiednia szata graficzna to podstawa!

  OdpowiedzUsuń
 19. Wygląda na świetną zabawę 😀

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie