poniedziałek, 29 marca 2021

BrainBox Matematyka Plus Rebel

BrainBox Matematyka Plus Rebel 
Jakiś czas temu mogliście i nas przeczytać recenzję gry BrainBox Świat, a dzisiaj chcemy Wam przedstawić kolejną grę z tej serii i będzie to BrainBox Matematyka Plus, oczywiście także wydana przez Wydawnictwo Rebel 🙂.Wszyscy wiemy, że nauka jest najlepiej przyswajana właśnie w formie zabawy. Ważne aby nauka nie była koniecznością, a spróbować zrobić z niej przyjemność dla dzieci. Właśnie wtedy będzie ona najbardziej efektywna, a kiedy dzieci już polubią naukę i zobaczą, że jest ona fajna, to nie zmienią zdania 🙂.BrainBox to seria wyjątkowych gier edukacyjnych, które będą wspierać rozwój naszych dzieci w różnych kategoriach tematycznych i na różnych poziomach nauki. To dzięki takim grom dzieci mogą ćwiczyć pamięć, spostrzegawczość, a wszystko to w formie zabawy. Każde pudełko wygląda bardzo podobnie, ale poruszane są w nich różne tematy. W każdym z nich znajdziemy zestaw kart tematycznych plus klepsydrę do odliczania czasu.

Co ciekawe w grę można grać samodzielnie, jak i w kilka osób. Oczywiście wiadomo, że najlepsza zabawa jest w większym gronie, kiedy można jeszcze rywalizować. 


Celem gry jest zebranie, jak największej ilości kart przez 10 minut rozgrywki. Aby kartę zebrać, należy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie. Wcześniej możemy się przyglądać naszej karcie i wszystkim przedstawionym na niej rzeczom. Kiedy klepsydra się przesypie, naszą kartę przekazujemy kolejnemu graczowi i wtedy rzucamy kostką. W zależności od liczby wyrzuconych oczek, odpowiadamy na pytanie, które przynależy do danej liczby. Jeśli odpowiemy dobrze, to zatrzymujemy kartę, jeśli źle, to karta odkładana jest do pudełka. I tu słuchajcie trochę Wam podpowiemy, nie wszystkie pytania będą związane z matematyką. Będzie dużo pytań, które będą wymagały po prostu spostrzegawczości, dobrej pamięci i umiejętności szybkiego zapamiętywania 🙂.

Świetna gra na miłe spędzenie czasu z rodziną. Bardzo dynamiczna gra, która wymaga skupienia i zapamiętywania. Świetnie sprawdzi się także w podróży, nie zajmuje dużo miejsca 🙂. 

Za możliwość opisania gry dziękujemy Wydawnictwu Rebel 🙂 15 komentarzy:

 1. Super ta gra. Nauka I zabawa w jednym

  OdpowiedzUsuń
 2. Super propozycja gry dla dzieciaków

  OdpowiedzUsuń
 3. Super propozycja gry dla dzieciaków

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł, takie gry są bardzo fajne

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale
  Świetne jest ta gra 😍

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna, gdzie można kupić?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nauka poprzez zabawę jest super!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna propozycja

  OdpowiedzUsuń
 9. spoko sprawa, nauka przez zabawę to zawsze najfajniejsza opcja :)DLK

  OdpowiedzUsuń
 10. Gra wydaje się być bardzo wciągająca. Opcja dla całej rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna propozycja dla całej rodziny
  Ika

  OdpowiedzUsuń
 12. Matematyka nigdy nie była moją mocną stroną i nie należała do moich ulubionych przedmiotów - ale takie gry potrafią zmienić podejście nawet najbardziej zatwardziałych osobników ;);

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie