piątek, 19 marca 2021

Zagadki detektywistyczne. Rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych historii - Wydawnictwo Debit

Zagadki detektywistyczne. Rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych historii - Wydawnictwo Debit

Dzisiaj przychodzimy do Was z bardzo wyjątkową książki, która jest zupełnie inna niż wszystkie. Można powiedzieć, że to takie połączenie książki z grą, lub taka książka aktywizująca, która wymaga od czytelnika aktywnego udziału 🙂. Możesz tutaj o książce "Zagadki detektywistyczne. Rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych historii" od Wydawnictwa Debit 🙂.


Zabawa z zagadkami detektywistycznymi polega na odgadnięciu tytułowych 25 zagadek. Każda z nich jest inna, każda wymaga innego rozwiązania. Na pierwszych stronach autor tłumaczy nam założenia, jakie są w tej książce. Zagadki podzielone są na dwie kategorie - takie do rozwiązania których musimy użyć logicznego myślenia i takie, gdzie musimy użyć wyobraźni 🙂. Naszą fantastyczną zabawę najlepiej będzie przeprowadzić w zespołach, lub w gronie rodzinnym - pamiętajcie, że czym więcej osób tym zabawa lepsza 🙂. Każda zagadka, to dwie strony podpowiedzi (są też takie, które zajmują cztery), które mają nas naprowadzić na prawidłową odpowiedź. Przy każdej z nich znajdziemy informacje o punktacji - przyda się przy rozgrywkach zespołowych. Jest też określony poziom trudności i informacja, czy użyć wyobraźni, czy logiki. 


Oprócz tekstu, który ma nas naprowadzić na odpowiednią odpowiedź, bardzo pomocne mogą być ilustracje. Pamiętajcie również o fakcie, że każdy z nas myśli zupełnie inaczej. Dla każdego z nas, każda z zagadek ma inny stopień trudności. To co dla jednego okaże się proste, dla drugiej osoby może być trudne do rozwiązania 🙂. Książka wymaga od czytelników skupienia, koncentracji i współpracy, tak aby udało się rozwiązać prostą zagadkę. Idelanie sprawdzi się podczas rodzinnych spotkań, kiedy jak wszyscy wiemy dzieci czasami się nudzą 🙂. 


Nam już udało się rodzinnie rozwiązać wszystkie zagadki, nawet te najtrudniejsze. Teraz kolej na Was i świetną zabawę z Wydawnictwem Debit 🙂
10 komentarzy:

 1. Rewelacja, ciekawa propozycja dla małych i dużych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiałam zagadki detektywistyczne jak byłam dzieckiem 😁 ta ma piękne ilustracje, że aż się zastanawiam czy mam jakieś dziecko w rodzinie, dla którego moglabym kupić 😅

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super! Uwielbiam zagadki ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie
  Teresa

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna zabawa i uczy logiki JK

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem świetna pozycja! Warto kupić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooooo, coś dla mnie :p uwielbiam zagadki

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna propozycja dla małych i dużych

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta książka oferuje dużo wdpólnej zabawy!

  OdpowiedzUsuń

Etykiety