czwartek, 4 lutego 2021

Jakie to drzewo? Atlas dla dzieci - Wydawnictwo SBM

Jakie to drzewo? Atlas dla dzieci - Wydawnictwo SBM


Właśnie odkryliśmy wspaniałą serię książek dla dzieci od Wydawnictwa SBM, która pozwoli dzieciom poznać otaczający nas świat. My dzisiaj chcemy Wam przedstawić książkę "Jakie to drzewo? Atlas dla dzieci", ale w całej serii jest już kilkanaście książek - może kiedyś uda się Wam pokazać całą serię 🙂.


Jak wiecie, my bardzo lubimy spacerować i dużo podróżujemy. Dzieci podczas takich spacerów zadają mnóstwo pytań - u Was też tak jest? Na większość z nich odpowiedzi znamy, ale niektóre wymagają już troszkę większej wiedzy, bądź jej uzupełnienia 🙂. 


Ostatnio podróże są mocno ograniczone więc dużo więcej spacerujemy po naszych terenach. W większości są one w lasach, a tu dzieci uwielbiają pytać mamo, tato, a co to za drzewo? A jak to się nazywa? A czy można do czegoś to wykorzystać? Podobnie jest w ogrodzie u dziadka, gdzie można znaleźć klasyczne drzewa owocowe, ale także te mniej znane 🙂.Znajdziemy w tej książce opisanych aż 60 przeróżnych drzew. Przy każdym z nich nazwa, występowanie, cechy i zastosowanie. Do tego każde z drzew jest opatrzone kilkoma zdjęciami - jedno jako całość, a do tego zdjęcia liści, kwiatów, a czasami tego co można z nich zrobić 🙂. 

Przy każdym jest także jakąś ciekawostka. I tak dawniej gdy budowano domy w jego rogu pozostawiano gałązkę brzozy, aby jego mieszkańców nie opuszczało szczęście. Dowiemy się także, że w Chinach mandarynki symbolizują szczęście. Ciekawe, czy kiedyś słyszeliście o świdośliwie - pyszne owoce, a drewno służy do wyrobu wędek 🙂.


Jak widzicie jest to wspaniała seria książek dla wszystkich ciekawych świata osób. Nie tylko dzieci czytały ją z zaciekawieniem, my także 🙂. Już niedługo pokażemy Wam kolejną książkę z tej serii 🙂.


Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu SBM 🙂.

24 komentarze:

 1. Nasze dzieci też lubią spacerować :) bardzo często pytają o drzewa, a my niektórych nie znamy. Ten atlas jest super pomysłem :)
  M.K

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy atlas, wspólne przerabianie z pociechą w domu czy na spacerze pozwoli obojgu dowiedzieć się ciekawostek o otaczającym świecie przyrody i zapewni dobrą zabawę.

  N.S.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super propozycja do poznania bliżej otaczającej nas przyrody 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Atlas drzew o czymś takim jeszcze nie słyszałam, ale jak widać nawet na coś takiego jest zapotrzebowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny atlas Takie książki to super pomysł na zakup dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny atlas Takie książki to super pomysł na zakup dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super atlas, masa wiedzy
  Syl Wia

  OdpowiedzUsuń
 8. Na drzewach się kompletnie nie znam, więc to chyba lektura dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy i napewno spodoba sie dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolejna świetna propozycja. Takie atlasy wiedzy są super��. RP

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajna książeczka o otaczającej nas przyrodzie 😍

  OdpowiedzUsuń
 12. ta ksiazka to świetna propozycja dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Będąc dzieckiem bardzo lubiłam tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna pozycja dla maluchów :) DARUMA

  OdpowiedzUsuń
 15. To coś dla nas! Dzięki za recenzję!
  Teresa

  OdpowiedzUsuń
 16. Super propozycja!

  OdpowiedzUsuń
 17. Rewelacyjny atlas. Kupię to z pewnością moim dziewczynom 😊

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię takie edukacyjne książki! I moje dzieci również. Ta jest mega ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 19. Atlas to świetna pozycja dla dziecka, dużo z niej się nauczy.
  Kak

  OdpowiedzUsuń
 20. Super lektura dla dzieci w każdym wieku

  OdpowiedzUsuń
 21. Fajna pozycja dla dzieci
  Kak

  OdpowiedzUsuń
 22. Przypomniały mi się czasy szkolne, gdy wykonywaliśmy zielniki :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie