wtorek, 16 lutego 2021

Jak skutecznie chronić się przed wilgocią w domu i mieszkaniu?

Jak skutecznie chronić się przed wilgocią w domu i mieszkaniu? 


Dzisiaj poruszymy bardzo ważny temat, który może mieć bardzo duży wpływ na zdrowie nasze i naszych rodzin - najbardziej narażone na konsekwencje są dzieci. Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy może zdarza Wam się lub Waszym dzieciom zbyt często chorować?

Częste infekcje dróg oddechowych, kaszel, ale także wszelkie choroby skóry, to może być znak, że w Waszym domu czai się bardzo podstępny wróg, w postaci pleśni i grzybów. Miejsce, w którym spędzamy po kilkanaście godzin w ciągu dnia, może być dla nas naprawdę bardzo niebezpieczne, jeśli w odpowiedni sposób o nie, nie zadbamy. 


Pierwsze znaki wskazujące, że w naszym domu pojawia się pleśń i grzyb, bardzo łatwo można przeoczyć, a kiedy jest już widoczna na ścianach, to znaczy, że była w naszym domu już jakiś czas. Pierwsze sygnały, jakie powinny Was zaniepokoić to; nieprzyjemny zapach w domu - trudny do wywietrzenia, skraplanie się wody na oknach, łuszcząca się farba lub tapeta, także wilgoć w piwnicy. 


Główną przyczyną powstawania pleśni i grzybów w domu jest wilgoć. Bierze się ona głównie z coraz szczelniejszy okien, oszczędności podczas ogrzewania - zimą rzadko kiedy, ktoś z nas decyduje się otwierać okna. Oczywiście przyczyn ich powstawania może być dużo więcej. Nieszczelny dach, zła izolacja murów, niedrożne rynny, czy błędy dekarskie przy obróbce kominów.  


Najlepszym sposobem przeciwdziałania pleśniom i grzybom w domu jest zapobieganie. Tu warto zwrócić na odpowiednią wentylację i cyrkulację w pomieszczeniach - warto zwrócić baczną uwagę na kuchnię i łazienkę - tu ona powstaje najszybciej. Ważnym elementem jest także odpowiednia temperatura i wilgotność w pomieszczeniach.  

Jeśli zauważycie pierwsze symptomy wskazujące, że mamy w domu nieproszonych gości w postaci pleśni i grzybów, to trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Trzeba jak najszybciej usunąć pleśń i grzyb ze ścian, ale uwaga przy dzieciach w domu nie można do tego stosować żadnych silnych środków chemicznych. 

W takim przypadku my polecamy zlecić to wykwalifikowanej firmie, która zrobi to szybko i skutecznie. Jest to na tyle poważny temat, że warto zdać się na doświadczenie specjalistów którzy są odpowiednio wyszkoleni w tym temacie. My polecamy Wam odwiedzić stronę firmy Dezynfeusz, która zajmuje się usługami DDD - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja. Jeśli chodzi o usunięcie pleśni i grzybów z mieszkania, to poza usunięciem tych nieproszonych gości, pomogą także w ustaleniu przyczyny - czyli z jakiego powodu w naszym mieszkaniu ta pleśń się pojawiła. Z ich usług można korzystać na terenie całego kraju i co bardzo ważne - na swoje prace dają gwarancję 👍. 

Także, jeśli podejrzewacie, że może u Was w domu pojawiać się pleśń i grzyby, lub już widzicie, że jest, to jak najszybciej skontaktujcie się z firmą Dezynfeusz - doradzą i pomogą, szybko i skutecznie 👍. 


4 komentarze:

 1. Odpowiedna firma poradzi sobie z tym problemem. Jednak faktycznie najlepiej zapobiegać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy artykuł 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja używam pochlaniacza wilgoci w niektórych pomieszczeniach

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ważny artykuł
  Dziękuję 😊 Izabela K

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie