sobota, 30 stycznia 2021

Horror! Czyli skąd biorą się dzieci - Nasza Księgarnia

Horror! Czyli skąd biorą się dzieci - Nasza KsięgarniaWszystkich rodziców prędzej, lub później czeka odpowiadanie na różne pytania swoich dzieci. Na niektóre odpowiada się bardzo łatwo, na inne troszkę trudniej 🙂. My wychodzimy z założenia, że zawsze trzeba mówić prawdę, ale trzeba ją przedstawić odpowiednio do wieku dzieci. Jedno z pytań, których rodzicie się najbardziej boją, a na pewno padnie jest - skąd biorą się dzieci? I właśnie w odpowiedzi na takie pytanie pomocna może się okazać książka Wydawnictwa Nasza Księgarnia - "Horror! Czyli skąd biorą się dzieci."Autorem książki "Horror! Czyli skąd biorą się dzieci"  jest dobrze już nam znamy Grzegorz Kasdepke i znając tego autora możemy w książce spotkać niebanalne poczucie humoru 🙂. I oczywiście podobnie jest tym razem - o innych książkach tego autora przeczytacie także na naszym blogu 🙂 . 

Przygody Pani Miłki i grupy przedszkolaków bardzo spodobają się dzieciom, choć niektóre fragmenty tekstu są naszym zdaniem zdecydowanie zbyt śmiałe - jeśli dzieci miałby to czytać same. Jeśli natomiast książkę będą dzieciom czytać rodzice, to jak najbardziej jest ok ponieważ przy okazji można poruszyć naprawdę bardzo wiele ważnych tematów. 


Choć na początku wszystko brzmi strasznie, bo dzieci stwierdzają, że pani Miłka połknęła dziecko. I oczywiście wynika z tego wiele śmiesznych sytuacji dla czytelnika (dzieciom do śmiechu nie było wcale). W przedszkolu poruszony został także temat - skąd biorą się dzieci 🙂. Tu oczywiście była cała masa pomysłów od dzieci - możemy się dowiedzieć, że kupuje się je na allegro, wyciąga z ziemi, ze słoika, czy z kapusty 🙂. Oczywiście w książce znajdziemy też wyjaśnienie, jak to jest w rzeczywistości i tu właśnie dochodzimy do tego momentu, gdzie naszym zdaniem jest wszystko zbyt szczegółowo opisane, jak dla dzieci. Oprócz tematu skąd biorą się dzieci w książce warty zauważenia jest również fakt, że świetnie autor porusza temat dziecięcych lęków i wyobraźni. 
I taka mała uwaga od nas, zapewniamy Was, że po przeczytaniu książki pojawi się jeszcze więcej pytań na temat tego skąd biorą się dzieci 🙂 Na to bądźcie przygotowani 🙂.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


11 komentarzy:

 1. Fajna pozycja z humorem
  Kak

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie pomocne jak już stan rorzed tym wyzwaniem 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Skąd się biorą dzieci to chyba najtrudniejsze dla rodziców pytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytanie rozwija wyobraźnię, kiedyś książki czytałam tonami, dziś z wygody przerzuciłam się na blogi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa propozycja książki. E. G

  OdpowiedzUsuń
 6. Haha! To może być fajna, pomocna książka :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealna książka - zwłaszcza w dzisiejszych czasach 🙈

  OdpowiedzUsuń
 8. No... To zapowiada się całkiem niezły dreszczowiec ����
  Biorę w ciemno
  Teresa

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie