piątek, 11 września 2020

Ohyda. Mała księga obrzydliwości - Wydawnictwo Babaryba

Ohyda. Mała księga obrzydliwości - Wydawnictwo Babaryba


Ohyda recenzja książki

Wszyscy którzy mają dzieci zapewne wiedzą, że dla nich nie ma tematów tabu. Uwielbiają rozmawiać na każdy temat i są bardzo ciekawskie. To, co nam dorosłym może się wydawać się obrzydliwe, to dla dzieci jest to normalne. Dzisiaj właśnie mamy dla Was świetną książkę Wydawnictwa Babaryba, która porusza temat obrzydliwości. Jest to "Ohyda. Mała księga obrzydliwości" 🙂.


Ohyda. Mała księga obrzydliwości - recenzja

Wspomnieliśmy już o tym we wstępie, że takie dla dorosłych ohydne tematy są dla dzieci bardzo atrakcyjne. Nie wiadomo do końca skąd u dzieci takie zafascynowanie obrzydliwościami, ale w pewnym wieku każde dziecko uwielbia tematy takie jak; siku, kupa, katar.


Recenzja książki Ohyda


W Małej księdze obrzydliwości mamy okazję przyjrzeć się obrzydliwościom świata zwierzęcego. Tu poznamy ciekawostki na temat śliny i tego jaką rolę spełnia ona u zwierząt. Następnie zagłębimy się w temat kupy w świecie zwierząt. Tu dowiemy się, że niektóre ze zwierząt zjadają kupy, a inne je robią co 3 minuty, nawet się przy tym nie zatrzymując 🙂. 

Ciekawe czy wiecie, że dłubanie w nosie i zjadanie później tego, to cecha charakterystyczna u goryli. A co najistotniejsze, to badania naukowe potwierdziły, że takie działanie wzmacnia układ odpornościowy i to także u ludzi 😁. 

Ohyda Wydawnictwo Babaryba

W taki właśnie sposób w książce poruszanych jest jeszcze kilka innych obrzydliwości 🙂. Na koniec dowiemy się, że my jako ludzie też jesteśmy zwierzętami i także my mamy swoje obrzydliwości. 

Na koniec czeka na Was test podczas którego możemy sprawdzić, czy z uważnie czytaliśmy i poznaliśmy wszystkie obrzydliwości 🙂.


Dzieciom oprócz poruszanych tematów na pewno spodobają się także liczne, przepiękne ilustracje. Niektóre z nich potrafią zająć nawet dwie strony 🙂. 

Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Babaryba 🙂 


0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety