środa, 9 czerwca 2021

Programowanie z myszką robotem - Educarium

Programowanie z myszką robotem - Educarium


Choć programowanie otacza nas coraz częściej w życiu codziennym to wielu rodziców ma wątpliwości, co do tego, kiedy należy zacząć oswajać dziecko z nowoczesnymi technologiami. Większość uważa, że kiedy przyjdzie odpowiedni czas, zajmie się tym szkoła. Panuje też przekonanie, że jest to zajęcie dla dorosłych, starszej młodzieży, ale absolutnie nie dla dzieci, które sobie nie poradzą z tak trudnym zagadnieniem. Na szczęście wcale tak nie jest. Dzieci mogą uczyć się programować i  ogromnie im to służy w rozwoju, w dodatku nauka programowania dla dzieci jest dla nich fantastyczną zabawą 🙂. I my ładnie dzisiaj chcemy Wam przedstawić jedną z takich pomocy naukowych, którą znajdziecie w sklepie Educarium i jest to Programowanie z myszką robotem 🙂.Zadaniem dzieci w tej zabawie z myszką jest ułożyć labirynt przedstawiony na kartach zadań, korzystając z zielonych płytek i różnorodnych przeszkód. Ale to dopiero początek, prawdziwa zabawa zaczyna się kiedy tor jest ułożony i musimy tam zaprogramować naszą myszkę aby doszła do mety czyli serka 🙂. Na początku aby dzieciom było łatwiej (nasz algorytm) możemy ułożyć go z dołączonych kolorowych kart ze strzałkami, a dopiero później zaprogramować w odpowiedni sposób naszą myszkę 🙂  Co znajdziemy w naszym zestwie do programowania:

👉robot "myszka" (dł. 10 cm, działa na 3 baterie AAA),
👉30 dwustronnych kart (strzałki),
👉10 dwustronych kart zadaniowych (labirynty),
👉41 elementów labitytnu z tworzywa (16 płytek, 22 ścianek, 3 tunele),
👉ser,
👉instrukcja

Choć początkowo może się Wam wydawać to bardzo trudne zadanie, to dzieciom wystarczy tylko chwila, aby wszystko to rozgryźć i bardzo dobrze się bawić, a przy okazji także uczyć. 

Sama zabawa w programowanie potrafi wspomóc i rozwinąć naprawdę bardzo dużo bardzo pozytywnych umiejętności.

Jednymi z nich są:
👉 Kreatywność - choć niektórym wydanie to dziwne to podczas programowania musimy być naprawdę twórczy i kreatywni. W końcu, aby stworzyć grę czy aplikację, po prostu trzeba myśleć twórczo.

👉 Cierpliwość - nie wiem czy już kiedyś bawiliście się w programowanie, ale czasami np. podczas poszukiwania błędów w algorytmach trzeba znaleźć błędy i to zawsze wymaga trochę czasu.

👉Logiczne myślenie - to bardzo oczywiste ponieważ  programowanie to nic innego jak ciąg logicznych działań, połączonych w jedną, spójną całość. Każda linijka naszego napisanego kodu ma swoje znaczenia i realny wpływ na aplikację czy grę, którą projektujemy (to oczywiście w przyszłości, bo na razie bardziej się bawimy).

Jak widzicie my Wam wymieniliśmy tylko trzy według nas najbardziej znaczące umiejętności, ale tak naprawdę jest ich dużo więcej. Pamiętajcie również o tym, że świat techniki będzie szedł coraz bardziej do przodu i warto choć trochę go rozumieć 🙂. I właśnie tu nasze zadanie - pomóżmy dzieciom zrozumieć dzisiejszy świat. A świetną pomocą będzie między innymi Programowanie z myszką od Educarium 👍


14 komentarzy:

 1. Rewelacja.Sxkids że jak mój syn był młodszy,nie było takich rzeczy☹️Katka Wiosna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna nauka poprzez zabawę i to bardzo praktycznych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Edukacja przez zabawę to super sprawa ❤ K.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne! Już wiem co kupię chrześniakowi na prezent!❤

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna propozycja, nie znałam tego! Dobrze, że tu trafiłam.
  Julka

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie widziałam jeszcze tej gry. Super, że dajecie gamie fajne pomysły na prezent ❤️

  OdpowiedzUsuń
 7. To się nazywa edukacyjna zabawka <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Dorosły miałby, może problem ale dzieci rosną w tym świecie i łapią wszystko w lot.
  Ika

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna edukacyjna zabawka. Super recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna zabawa, dzieciaki mają zajęcie na dłuższy czas �� Basia S.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale ciekawe, muszę zakupić synowi ❤️

  Kasiek

  OdpowiedzUsuń
 12. Kurcze, świetne to! Sama chętnie bym się tym pobawiła �� Sylwia Ka

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale ciekawa zabawa, muszę się temu przyjrzeć bliżej! Dagmara LK

  OdpowiedzUsuń
 14. Super zabawa
  Muszę kupić dzieciom

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie