czwartek, 27 sierpnia 2020

Fotel uszak - Selsey

Fotel uszak - Selsey

Jakiś czas temu postanowiliśmy zrobić mały remont w salonie, to oczywiście wiązało się także z znalezieniem odpowiednich mebli. Jako, że już od dawna marzył nam się wygodny fotel w salonie, to postanowiliśmy tak wszystko zaprojektować aby znalazło się dla niego miejsce 🙂. Oczywiście wybór odpowiedniego fotela, to wcale nie jest taka prosta sprawa, ale o tym napiszemy Wam w dalszej części wpisu. Jak wybrać odpowiedni fotel?

To bardzo trudne pytanie, ale postaramy się dzisiaj na nie odpowiedzieć. Oczywiście najlepiej wybrać taki, który będzie wygodny, będzie się nam podobał, a do tego nie zrujnuje naszego budżetu 🙂. Aby wybrać odpowiedni dla siebie fotel, to pierwsze pytanie na jakie musicie sobie odpowiedzieć - do czego będzie on nam służył? Zupełnie inaczej będziemy wybierać fotel do pracy, zupełnie inaczej fotel dla gości, a zupełnie inaczej fotel, który będzie nam służył do wypoczynku 🙂. Starając się jak najbardziej połączyć cechy idealnego fotka dla nas, my zdecydowaliśmy się na fotel uszak. I tu pojawiają się kolejne pytania. Wybór na rynku jest ogromny, ceny bardzo zróżnicowane i jak tu wybrać ten najlepszy dla nas. 
Fotel uszak 

Historia tego fotela jest bardzo ciekawa 🙂. Nie wiem czy ja znacie, więc krótko Wam przypomnimy. Wszystko zaczyna się około roku 1600 w Anglii, gdzie zimna i deszczowa angielska pogoda sprawiała, że powstał fotel, którego zadaniem było ochronić przed przeciągami i zimnem. Właśnie dlatego jest on taki wysoki, a jego boczne elementy są nieco wysunięte do środka 🙂. Początkowo był to fotel, którego zadaniem była ochrona przed zimnem, a dopiero z czasem stawał się on fotelem wypoczynkowym. Obecnie jest to chyba najbardziej popularny fotel na świecie i doczekał się już dużej ilości odmian. Dzisiaj mamy już kilka rodzajów samego uszaka - do wyboru jest z podnóżkiem, na wysokich nogach, obrotowy, na biegunach, a są już nawet wersję rozkładane. 
My zdecydowaliśmy się na klasykę i jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z naszego uszaka. Jak już Wam wspomnieliśmy wcześniej poszukiwania trwały dość długo, ale zakończyły się sukcesem 🙂. W sklepie Selsey znaleźliśmy właśnie taki model jak nam odpowiada. Do tego możemy wybierać z bardzo szerokiej gamy kolorystycznej i materiałowej. Myślę, że jak zajrzycie na stronę sklepu, to sami się przekonacie, że każdy znajdzie coś dla siebie. Już nie możemy się doczekać kiedy za oknem pojawi się pierwszy śnieg, a w kominku pojawią się pierwsze iskry. Wtedy każdy wieczór w takim fotelu jest przyjemniejszy 🙂. Taki fotel, to także znakomity pomysł na prezent dla kogoś bardzo bliskiego więc koniecznie zajrzyjcie na stronę sklepu Selsey może i Wy znajdziecie tam idealny fotel dla siebie, bądź Waszych bliskich 🙂2 komentarze:

  1. Super! Ja przeglądam różne meble online, ale ostatecznie jeszcze trochę czasu zostało zanim podejmiemy decyzję. Myślę, że wszystko pójdzie po naszej myśli. W przyszłym tygodniu mamy spotkanie w sprawie fotowoltaiki.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety