Minieuroland Kłodzko - Park Miniatur

Minieuroland Kłodzko - Park Miniatur 

Odwiedzając w tym roku Kotlinę Kłodzką odwiedziliśmy także przepiękny Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku 🙂. Jest to przepiękne miejsce, które do gustu przypadnie zarówno tym najmniejszym, jak i tym starszym. Zobaczymy tu największe atrakcję Dolnego Śląska i całego świata w miniaturze, a wszystko to w pięknych i zadbanych ogrodach 🙂.

Atrakcje dla dzieci Kłodzko

Minieuroland Kłodzko - Atrakcja dla całych rodzin

To jedna z nowszych atrakcji Ziemi Kłodzkiej i jeśli jesteście pierwszy raz na tych terenach, to polecamy odwiedzić na początku to miejsce. Wtedy będziecie mieli okazję zobaczyć w miniaturze ciekawe atrakcje tych okolic i może coś Wam wpadnie w oko i dzięki temu zaplanujecie sobie dalszą część wyjazdu. Cały kompleks powstał w roku 2015 i obecnie znajdziemy w nim ponad 40 makiet przedstawiających najznamienitsze budowle świata. Prawie wszystkie budowle przedstawione są w skali 1:25, poza Fontanną di Trevi i Twierdzą Kłodzko. Takie budowanie wszystkich makiet w jednej skali bardzo pomaga w porównywaniu budowli i daje świadomość, która ma jakie rozmiary. 


Minieuroland w Kłodzku

Dolny Śląsk dla dzieci

Miniatury Dolnego Śląska

Ogromne wrażenie robi właśnie miniatura Twierdzy Kłodzko, jako jedyna w całym parku wykonana w skali 1:50. Można ją także podziwiać z przygotowanej platformy. Polecamy zobaczyć makietę, a później wybrać się do Kłodzka i zobaczyć Twierdzę 🙂. Zobaczymy tu także inne znane zabytki kłodzkie, takie jak; Ratusz, Zabytkowe Kamienice na Rynku, Kościół Matki Bożej Różańcowej. Z ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku zobaczymy; Bazylikę w Wambierzycach, Wiadukt Kolejowy w Lewinie Kłodzkim, Zamek Książ w Wałbrzychu 🙂. Z tych atrakcji światowych zobaczymy: Wieżę Eiffla, Fontannę di Treści, Pałac w Dreźnie, Big Ben, czy Łuk Triumfalny. Wszystkie makiety są wykonane z dbałością o każdy szczegół i zgodnie z techniką modelarską 👍.

Kłodzko co zobaczyć

Dolny Śląsk i atrakcje dla dzieci


Miniatury to oczywiście jedna z głównych atrakcji tego miejsca, choć my na równi z nimi postawilibyśmy także arboretum. Co równie ważne, to jest to pięknie wszystko połączone tworząc niesamowitą spójną całość. Liczne ścieżki spacerowe, ławeczki czy hamaki brazylijskie pozwalają na chwilę relaksu i rozkoszowanie się przepięknym widokiem na miniatury, które są skąpane w wielu kolorach kwiatów i innej roślinności 🙂. Oczywiście zdecydowanie najlepiej przyjechać tutaj latem, kiedy odbywa się Festiwal Kwiatów - właśnie wtedy jest tu najpiękniej 🙂.Oczywiście przygotowując taką atrakcję, jak park miniatur nie zapomniano o przygotowaniu specjalnych atrakcji dla dzieci. Jedną z nich jest poszukiwanie na terenie parku odpowiednich miniatur i znalezienie hasła. No i jest też specjalnie przygotowany plac zabaw z myślą o tych najmłodszych. Tu mogą spożytkować  
nadmiar swojej energii, a rodzice mogą zająć miejsce na ławeczkach i obserwować swoje pociechy podczas zabawy 🙂. Polecamy również skosztować mrożonej kawy - jedna z lepszych jakie piliśmy 🙂
Minieuroland Kłodzko - Informacje praktyczne

Jak widzicie jest to miejsce przygotowane z myślą o wszystkich turystach. I tych najmłodszych i tych trochę starszych, czyli idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. Dojazd jest bardzo prosty. Jadąc w stronę Kudowy Zdrój musimy skręcić w prawo i zaraz Minieuroland ukaże się naszym oczom. Nie trzeba wjeżdżać do centrum miasta, a przy samym parku znajduje się bezpłatny parking 🙂. 


Festiwal kwiatów Kłodzko

Zapraszamy także do innych naszych 
wpisów o atrakcjach Dolnego Śląska 🙂


13 komentarzy:

 1. W zeszłym roku po koloniach z noclegiem we Wrocławiu na jeden dzień wyskoczyłyśmy do Kłodzka. Ten Park Miniatur jest cudowny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny ten Minieuroland, muszę wybrac sie z rodzina :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ tam jest bajecznie pięknie 🥰
  Naprawdę cudowne miejsce :-)
  Czuje się zachęcona do odwiedzin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Musicie tam być koniecznie, niezwykle przeżycie, warto zobaczyć te cudeńka

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne miejsce, mam nadzieję, że kiedyś dotrzemy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle razy byłam na ziemi kłodzkiej ale do parku jeszcze nie dotarłam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super miejsce trzeba je odwiedzic

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniecznie chcę tam pojechać! Jak zawsze super opisane miejsce, zachęca do odwiedzin.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniale atrakcje nie tylko dla maluchów. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego

  OdpowiedzUsuń
 10. Mieszkam w Wałbrzychu, więc do Kłodzka mam dość blisko 😃 Atrakcja świetna, również gorąco polecam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow, to piękny park i jest idealny na wakacje z całą rodziną, aby poznać miniaturowe kultowe budynki z całego świata. Dziękujemy za wprowadzenie nas w tę lokalizację. Pozdrowienia z Indonezji.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niesamowite miejsce! Szkoda, że tak daleko od nas.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe, czy ktoś chodzi tam nawet, jeśli nie ma dzieci ;D Bo bym się chętnie przeszła!

  OdpowiedzUsuń