Nela i kierunek Antarktyda - TaniaKsiązka

Nela i kierunek Antarktyda - TaniaKsiązka

Blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Nela zapewne znacie już bardzo dobrze z naszego bloga ponieważ opisywaliśmy już kilka książek z jedną z ulubionych bohaterek dzieci. To dzięki niej możemy podróżować w bardzo odległe zakątki naszego świata i poznawać różne regiony geograficzne.  Tym razem Nela zabiera nas na Antarktydę, ciekawe czy wszystkie dzieci wiedzą gdzie jest to miejsce i co tam możemy znaleźć, jeśli nie to jest to właśnie książka dla Was, a dla tych co wiedzą trochę więcej będzie to dobry sposób na rozszerzenie już posiadanej wiedzy. Już od kilku tytułów wraz z czytaniem książki możemy równolegle śledzić treści multimedialne, a to wszystko dzięki dodatkowi kodów QR. Jest to świetny sposób aby uatrakcyjnić dzieciom czytanie i pobudzić jeszcze bardziej swoją wyobraźnie. Odczytywanie kodów jest banalnie proste, wystarczy ściągnąć aplikację na telefon - oczywiście tylko z zaufanego źródła i już podczas czytania książki wystarczy zeskanować kod i na ekranie naszego telefonu wyświetli nam się film 😀.Zastanawialiście się kiedyś czy Antarktyda to na pewno kontynent? A może czy da się tam żyć? Jakie zwierzęta można tam spotkać? Już na początku poznamy odpowiedzi na te pytania, a także kilkanaście innych, które powiedzą nam dużo o tym miejscu. Myślę, że większości z nas nie będzie dane nigdy stanąć na tym bardzo odległym od nas terenie więc dzięki temu typu publikacjom możemy się dowiedzieć wielu cennych informacji. Nasze dzieci uwielbiają podróżować wraz z Nelą i być może dzięki temu będą w przyszłości chciały poznawać nasz świat.  To co również bardzo podoba się dzieciom, to przepiękne fotografię, które potrafią utrwalić najpiękniejsze chwile i momenty podczas podróży. Świetne są także infografiki, gdzie w bardzo przystępny sposób jest przekazywanych bardzo dużo wiadomości. 


My już z niecierpliwością czekamy na kolejne wyprawy Neli - tylko czy są jeszcze miejsca w których nie była i ich nie opisała? Mamy nadzieje, że jeszcze jakieś się znajdą i będziemy mogli dalej podróżować z Nelą już nie taką małą bohaterką. A teraz zapraszamy Was do najlepszej księgarni internetowej 👉 TaniaKsiążka, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie polecamy kategorię nowości 😀.
Komentarze

 1. Moja córka czesem ogląda przygody Neli podróżniczki

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam kiedyś w TV. Całkiem fajne podróże.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo lubimy książki małej reporterki

  OdpowiedzUsuń
 4. Bohaterka i jej podróże zdobywają coraz liczniejsze grono sympatyków. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam już wcześniej o tej książce, ale do tej pory jej nie czytałam. Jednak warto.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam dużo o tych książkach, jednak nie miałam okazji ich jeszcze czytać. Sama lubię podróżować, więc może kiedyś z ciekawości po jedną z tych książek sięgnę, pomimo tego, że czuję, iż nie do końca jestem już jej targetem wiekowym.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka już ona duża, a jakie włosy, wow!

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o niej parę razy, ale jakoś mnie w ogóle nie ciągnie do nich ;) Nie mój target wiekowy i pewnie jakoś by do mnie ta książka nie przemówiła ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czytamy dzieciom z Wydawnictwem Media Rodzina

Cortex2 dla dzieci

Biuro Detektywistyczne - książki dla dzieci

Łączna liczba wyświetleń