czwartek, 3 października 2019

Edukacyjnie z Wydawnictwem Aksjomat

Edukacyjnie z Wydawnictwem Aksjomat


Pierwszy dzwonek w przedszkolach i szkołach już prawie miesiąc za nami, więc warto zaopatrzyć się w pomoce naukowe, które pomogą rozwijać się naszym maluszkom. I właśnie dzisiaj chcieliśmy Wam przedstawić takie pomoce, które sprawdzą się w ćwiczeniach motoryki małej, przy poznawaniu literek i cyferek. 


Szlaczki literki cyferki dla dzieci

Jak zapewne wszyscy dobrze wiecie najlepszą formą nauki jest zabawa, a zadaniem rodziców jest zachęcić dzieci do nauki i zrobić to tak, aby czerpały z tego radość i satysfakcję. Z pomocą przychodzi Wydawnictwo Aksjomat z serią Piszę i zmazuje, która jest przeznaczona dla dzieci 5 letnich i starszych. W skład serii wchodzą:

 • Literki - karty edukacyjne z pisakiem 
 • Szlaczki - karty edukacyjne z pisakiem
 • Cyferki - karty edukacyjne z pisakiem 
Wszyscy się chyba zgodzą z nami, że nad motoryką małą musimy dużo pracować, a najlepiej dbać zarówno o motorykę dużą, jak i małą. Bardzo ciężko będzie dziecku, które nie opanowało w stopniu zadowalającym swojego poruszania się przy angażowaniu całego ciała, zacząć pracę nad motoryką małą. Dlatego tak ważny jest harmonijny rozwój naszych maluchów i pokonywanie kolejnych etapów.  Jako, że wieczory coraz dłuższe się robią, dzieci już nie spędzają tyle czasu na świeżym powietrzu, to my poprzez zabawę ćwiczymy motorykę.
Seria Piszę - zmazuję 

Wszystkie części z serii wyposażone są w pisak z logiem Wydawnictwa Aksjomat, a także 24 karty edukacyjne. Najlepiej zabawę zacząć oczywiście od szlaczków, które przygotują małe rączki do pisania literek i cyferek. Zadania są ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych, a ich największą zaletą jest możliwość zmazania jeśli dziecku coś się nie uda, bądź wyjedzie za linie. Przy normlanych pracach jest to zniechęcające dla dziecka i może być nawet frustrujące, a tu zmaże od razu, poprawi i wszystko jest gotowe. Karty są pięknie wykonane  i co równie ważne będą na pewno nam długo służyły. Na wszystkich kartach poza walorami typowo edukacyjnymi mamy piękne grafiki, które sprawiają, ze nauka jest jeszcze przyjemniejsza. Poznamy wszystkie literki od A do Z, cyferki od 1 do 20, nauczymy się także podstawowych działań matematycznych takich jak dodawanie i odejmowanie. 
Napiszemy także swoje pierwsze wyrazy, na początku po śladzie, a później już samodzielnie. A jak wszystko już przećwiczymy, to można zmazać i ćwiczyć kolejny raz, można to robić tak długo jak tylko chcemy, lub jak dojdziemy do perfekcji. Warto podkreślić, że produkt jest całkowicie polski i wyprodukowany w Polsce, co daje nam gwarancje, że jest bezpieczny dla naszych dzieci. Jest to również wspaniały pomysł na prezent dla dzieci z przedszkoli czy zerówek, które rozpoczynają swoją edukację. My Wam gorąco polecamy tą serię, warto się nią zainteresować.                


Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Aksjomat  

9 komentarzy:

 1. Świetny sposób na naukę! Bardzo podobają mi się takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie karty są na pewno bardzo przydatne. Mogą się przydać mojej siostrze. Szkoli się na pedagoga, więc pewnie jej się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio coś podobnego widziałam u mojej chrześnicy i pokazywała mi jak pięknie wychodzą jej literki. Bardzo pomocne takie karty

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tego typu zabawki. Mamy kilka takich zestawów i są w ciągłym użyciu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie zmazywalne książeczki z ćwiczeniami dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo i tu mam prezent dla trzyletniego chrześniaka. Przyda mu się :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne są te karty. Plus, że są wielokrotnego użytku. Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapamiętam i kupię koleżankom, które wysyłają teraz swoje dzieci do przedszkola. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne są te zestawy do nauki pisania

  OdpowiedzUsuń

Etykiety