sobota, 13 października 2018

Krótkofalówki Motorola T42

Podczas tegorocznych wakacji mieliśmy okazję przetestować znakomity zestaw radiotelefonów Motorola T42 i dzisiaj chcemy się podzielić z Wami naszymi spostrzeżeniami 😀. Jak widać na zdjęciach zestaw jest przygotowany głównie z myślą o dzieciach co od razu widać po kolorach (znajdzie się kolor i dla chłopca i dla dziewczynki). 

 
Motorola T42 jest niewielkim, aczkolwiek niezwykle praktycznym urządzeniem, które pozostaje przy tym bardzo proste w użyciu. Dzięki niedużym rozmiarom, krótkofalówka pewnie trzyma się w dłoni, co sprawia, że swobodnie mogą z niej korzystać nawet najmłodsi członkowie rodziny. Wszystkie istotne informacje dostarcza czytelny wyświetlacz LCD, a opisane przyciski i intuicyjne ikony sprawiają, że obsługa urządzenia jest czystą przyjemnością i nie sprawi najmniejszych problemów. Radiotelefon Motorola T42 to połączenie ładnego designu, wygody i wytrzymałości (bardzo ważna cecha przy dzieciach😁). Kompozycja kolorystyczna przyciąga wzrok, a obudowa, która wykonana jest z bardzo solidnych materiałów daje pewność, że urządzenie przetrwa nawet niejeden upadek. Niezależnie od Waszych podejmowanych aktywności, radiotelefon pozwoli Ci na pokonywanie różnych trudności, pozostając przy tym w stałym kontakcie.


Do działania radiotelefonu potrzebne są 3 baterie typu AAA. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne podczas podróży, gdyż nie trzeba pamiętać o długotrwałym ładowaniu akumulatorów, wystarczy tylko zabezpieczyć zapasowe baterie. Na wyświetlaczu radiotelefonu znajdziemy wskaźnik naładowania akumulatora, co bardzo ułatwia użytkowanie i pozwala przygotować się nadchodzącą wymianę baterii.


Co ważne dla nas rodziny, która dużo podróżuje to ten  radiotelefon nie wymaga licencji, gdyż korzysta z bezpłatnego pasma częstotliwości łączności radiowej PMR 446. Może być używany w prawie wszystkich krajach Europy, więc idealnie nadaje się na wypad w głąb kontynentu. Największą zaletą tego rozwiązania jest darmowa komunikacja bez żadnych opłat abonamentowych 👍 


FUNKCJE I WŁAŚCIWOŚCI RADIOTELEFONU:
  • Wyświetlacz LCD z podświetlaniem
  • Łatwe parowanie połączeń grupowych
  • Skanowanie/nasłuch
  • Wskaźnik poziomu akumulatora
  • Ostrzeżenie o zużyciu baterii
  • Powiadomienie o połączeniu
  • Dźwięk klawiszy
  • Potwierdzenie nadawania/odbioru
  • Zasięg do 4 km - tu dużo zależy od ukształtowania terenu - w górach było zdecydowanie mniej
DANE TECHNICZNE:
  • Pasmo częstotliwości: PMR446
  • 16 kanałów PMR (nie we wszystkich krajach można używać wszystkich kanałów)
  • Zasięg według producenta do 4 km w zależności od warunków środowiskowych i topograficznych
  • Źródło zasilania: 3 baterie alkaliczne AAA
  • Czas pracy baterii: do 18 godzin (przy standardowym użytkowaniu w cyklu 5/5/90)
W ZESTAWIE:
  • 3 radiotelefony T42 (w zestawie nie ma baterii)
  • 3 klipsy do paska
  • Naklejki do personalizacji (24 szt.) - bardzo fajna opcja dla dzieci 😀






Doskonałe rozwiązanie dla rodzin
Radiotelefony Motorola T42 to idealne rozwiązanie, aby pozostać w kontakcie w domu i poza nim – pod namiotem, na wycieczce, na plaży, w ogrodzie czy górach. Dzięki intuicyjnemu parowaniu konfiguracja urządzeń jest bardzo łatwa, a po chwili możesz rozmawiać ze znajomymi i rodziną. Radiotelefony T42 występują w podwójnych i potrójnych zestawach oraz różnych wariantach kolorystycznych. Oczywiście przed rozpoczęciem użytkowania zalecamy zapoznać się z instrukcją i uczulić dzieci aby nie używały zestawu w inny sposób niż się powinno. 


31 komentarzy:

  1. przypominają mi się moje wycieczki do lasu z mężem :) też używaliśmy krótkofalówek, mąż jest leśnikiem

    OdpowiedzUsuń
  2. skoro jest solidny i wytrrzymały to może sie sprawdzić:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne, dzieciaki uwielbiają takie elektroniczne urządzenia

    OdpowiedzUsuń
  4. Moje dzieciństwo to była zabawa krótkofalówkami 😀 fajnie, że te czasy wracają 😀

    OdpowiedzUsuń
  5. Haha, kiedyś krótkofalówki to było coś! Dzisiaj nie mają już tej magii...

    OdpowiedzUsuń
  6. zawsze chciałam mieć takie cudo

    OdpowiedzUsuń
  7. Sama nie wiem, do czego miałaby mi się taka krótkofalówka w życiu przydać :D na pewno fajny gadżet! ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Cudowne rozwiązanie przy większym domu kiedy dzwonienie do siebie jest zbyt uciążliwe a krzyczeń nie można :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Niestety wcale się nie znam na technologii, ale z tego zo zrozumiałam przewagą krótkofalówek nad telefonami komórkowymi jest to, ze można się nimi porozumiewać za darmo. Ciekawa jestem czy jakość połaczenia jest porównywalna z telefonami?

    OdpowiedzUsuń
  10. Krótkofalówki... ohh działo się za dzieciaka :D Każdy chciał mieć, a jak już miał to nie było końca zabawy :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba nie każdy:) Mnie jakoś nie ruszała:) Prędzej teraz jak wyrosłam he

      Usuń
    2. W moim otoczeniu każdy chciał :D

      Usuń
    3. U nas też, były trochę gorszej jakości ale były :)

      Usuń
  11. Dla mnie taka krótkofalówka to fajne wspomnienie z dzieciństwa :)

    OdpowiedzUsuń
  12. wspomnienia z dzieciństwa... pamiętam jak bawiliśmy się w bazy i używaliśmy krótkofalówek...
    Świetny post!
    https://kocimietkabeautyblog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  13. Oj przydałyby mi się, przydały, zwłaszcza kiedy buszuję w Borach Tucholskich i tracę orientację w terenie. ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. 4 km to już całkiem niezły zasięg :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Bardzo ciekawe te krótkofalówki :) Choć nie wiem, czy miałabym okazje ich używać

    OdpowiedzUsuń
  16. Kiedyś były modne, chciał je mieć każdy, jak się okazuje mogą być też całkiem przydatne i ładne ;)

    OdpowiedzUsuń
  17. No proszę, myślałam, że takie rzeczy są już zbede w dobie telefoinii komókowej ;).

    OdpowiedzUsuń
  18. Toć to moje dzieciństwo! Fajny retroprezent :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Niby nic ale jednak bardzo fajne :-P. Myślę, że nie ma dziecka które by chociaż przez chwilę się tym nie zainteresowało :-)

    OdpowiedzUsuń
  20. Na pewno była świetna zabawa :) my na wakacje zabraliśmy wideo nianię i też byliśmy bardzo zadowoleni. Dzieci spały, a my na ogrodzie z podglądem, super sprawa :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Krótkofalówki. Moje dzieciństwo BAZA, BAZA- ODBIÓR, hahaha REWELACJA:)

    OdpowiedzUsuń
  22. Skoro jest wytrzymały to idealny dla mojej trójki.

    OdpowiedzUsuń
  23. Zawsze chciałam mieć takie bajery :D Ale fajne :D

    OdpowiedzUsuń
  24. Jak dla dziewczynki jak noe
    Ma różowego 🤣🤣

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie