sobota, 25 sierpnia 2018

Karta dużej rodziny

Karta Dużej Rodziny - korzyści, ulgi i zniżki czy warto?Czy słyszeliście kiedyś o Karcie Dużej Rodziny? To oferujący wiele ulg i zniżek program wspierający rodziny z co najmniej trójką dzieci. Ma zasięg ogólnopolski i jest niezależny od podobnych kart wydawanych przez samorządy lokalne. Jeżeli masz troje lub więcej dzieci to zainteresuj się tą kartą, możesz naprawdę sporo skorzystać (czyli zaoszczędzić).
Karta Dużej Rodziny przysługuje:
·    rodzicom mającym co najmniej 3 dzieci. Nie ma znaczenia, czy związek jest formalny czy nie, czy dzieci są wspólne, kto z rodziców zajmuje się opieką nad dziećmi. Przysługuje ona każdemu, kto jest matką/ojcem trójki (lub więcej) dzieci;
·    karta wydawana jest także każdemu z dzieci z takiej rodziny – do ukończenia osiemnastego roku życia lub do ukończenia nauki (ale nie dłużej niż do ukończenia 25. roku życia). Rodzice otrzymują kartę „na zawsze” czyli dożywotnio;
Co jest potrzebne do otrzymania KDR?
Wniosek o wydanie karty dużej rodziny składamy w urzędzie miasta bądź gminy na terenie, której zamieszkujemy (nie jest ważny jest adres zameldowania). Złożyć wniosek może rodzic, który ma na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Co bardzo ważne sama procedura wypełniania i składania wniosku jest bardzo łatwa i z pewnością każdy sobie poradzi. 
Karta, wydawana każdemu członkowi duże rodziny pozwala na skorzystanie z niższych opłat za różnego rodzaju usługi świadczone głównie przez instytucje państwowe i samorządowe, ale także i wiele firm prywatnych. Na podstawie KDR można kupić tańsze bilety do kina, muzeum, na basen, zrobić tańsze zakupy w sklepach, skorzystać ze zniżek na usługi bankowe czy telekomunikacyjne, nawet można zrobić taniej kurs prawa jazdy. Co ważne dla podróżujących to taniej pojedziemy koleją (wszyscy mają zniżkę).Do kiedy wazna jest karta dużej rodziny?


Prawdę mówiąc długo się zastanawialiśmy czy  składać wniosek o taką kartę, ale kiedy dokładnie zapoznałam się z ofertą korzyści jakie daje ta karta to się zdecydowałam.

Co ważne karta jest wydawana bezpłatnie co już sprawia, że warto się tym zainteresować. Jeśli chodzi o dzieci karta wydawana jest do zakończenia nauki bądź ukończenia 25 roku życia, ale jeśli chodzi już o rodziców to jest wydawana dożywotnio. 

W odróżnieniu od różnych lokalnych programów wspierających duże rodziny, Karta Dużej Rodziny ma zasięg ogólnopolski. Mając taką kartę możesz więc z niej korzystać na terenie całego kraju, również wyjeżdżając na urlop (nie płacisz za wstęp do parków narodowych). Dodatkowo, lista partnerów programu stale się rozszerza, więc korzyści mogą być coraz większe. No i sama z pewnością wiesz najlepiej, że dodatkowe zaoszczędzone środki przydadzą się w każdej rodzinie, warto więc wykorzystać wszystkie dostępne możliwości.

Korzystacie z tej karty? Jakie jest wasze zdanie na jej temat?35 komentarzy:

 1. Z jednym dzieckiem nie przysługuje nam nic :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo w PL niestety trzeba mieć gromadkę, aby coś przysługiwało. No cóż - taki kraj...

   Usuń
 2. Super ze są takie programy ale można tu się kłócić kiedy ktoś dostaje je sprawiedliwe a kto nie hi szkoda ze osoby mające jedno dziecko są poszkodowane

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie mam nic przeciwko takiej karcie ale z niej nie korzystamy

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna sprawa, choć na dzień dzisiejszy nie wiem czy będzie mnie dotyczyc ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie korzystam, ale znam kilka rodzin, które korzystają i sobie chwalą.

  OdpowiedzUsuń
 6. My nie spełniamy wymogów, ale gdybyśmy się kwalifikowali na pewno skorzystałabym. Jest wiele zniżek, a skoro można to czemu nie? Praktycznie wszędzie można wejść taniej, paszporty wyrobić że zniżką, a zaoszczędzone pieniądze odłożyć albo wydać na dobry deser czy potrzebne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, ze dla osob z mniejsza liczba dzieci nie ma nic podobnego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie osobiście to nie dotyczy ale wiem że ludzie,którzy z tego korzystają to sobie ten program chwalą :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moi rodzice mają tą kartę i na pewno z niej korzystają albo w kinie albo na pociąg.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że bardzo przydatny program dla wielu rodzin

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzeba przyznać, że program warty uwagi. Myślę, że osoby, którym przysługuje karta nie powinny zastanawiać się czy przystąpić do programu, bo niesie dużo korzyści. Miłe wsparcie dla takich rodzin. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Temat mnie nie dotyczy, ale fajnie ze jest.

  OdpowiedzUsuń
 13. Warto z takiej karty skorzystać jeżeli jest tylko możliwość.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mamy taką, tylko gdyby jeszcze było więcej miejsc gdzie można z niej korzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. O swoich prawach trzeba wiedzieć i korzystać :) Fajnie, że przybliżasz tą wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Słyszeliśmy, ale nie załapujemy się ;-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Słyszałam, ale mam 2 dzieciaczków.

  OdpowiedzUsuń
 18. This sounds like a good scheme for families. I am sure it will help so many people out in the long run.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jesteśmy posiadaczami karty i uczymy się z niej korzystać. Czasem jest to jakaś oszczędność, dzieckami mają darmowe przejazdy mpk

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie dla mnie 3 dzieci to ja nie mam:)

  OdpowiedzUsuń
 21. mam jednego syna, chociaż zawsze marzyłam o dużej rodzinie:)

  OdpowiedzUsuń
 22. That surely seems like an interesting initiative for families. And loved the savings idea too!

  OdpowiedzUsuń
 23. my sie jeszcze nie kwalifikujemy na taka karte

  OdpowiedzUsuń
 24. Moje dwoje dzieci są już dorosłe. Mają swoje dzieci. nam było nieraz trudno wszystko finansowo ogarnąć. Dzisiaj można korzystać.Uważam ,że powinno być dla każdej rodziny.Bez względu na ilość dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 25. My nie korzystamy, bo nam nie przysługuje niestety😉

  OdpowiedzUsuń
 26. Mam o jedno dziecko za mało, żeby z tego skorzystać ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Niestety mam tylko jedno dziecko i to się niestety nie zmieni jak polityka naszego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 28. Mamy tę kartę, rzeczywiście bardzo się przydaje. Zwłaszcza ze wzgledu na zniżki w sklepach - Carrefourze i Simpli. I Grycanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Sądzę, że warto. Może to nic wielkiego ale grosz do grosza...

  OdpowiedzUsuń
 30. Fajna forma wypoczynku :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Taka karta na pewno przyda się zwłaszcza dużym rodzinom.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie