poniedziałek, 28 sierpnia 2023

Loty widokowe Aero Przystań Kołobrzeg

Loty widokowe Aero Przystań Kołobrzeg

Kołobrzeg to miasto znane, lubiane i często odwiedzane przez turystów. Piękna plaża, dużo miejsc noclegowych i atrakcji dla każdego. I my dzisiaj chcemy Wam przedstawić jedną z polecanych przez nas atrakcji. Są to Loty Widokowe organizowane przez Aero Przystań Kołobrzeg.

Lotnisko Bagicz
Aero Przystań to prowadzony przez pasjonatów lotnictwa aeroklub w Kołobrzegu, który poza lotami widokowymi organizuje także loty ekstremalne, kursy pilotażu i szkolenia. Wszystko odbywa się na Lotnisku Bagicz, które znajduje się kilka minut drogi od centrum Kołobrzegu. Na miejsce dotrzecie na pewno bez problemu - nawigacja kieruje pod samą bramę lotniska, gdzie dla gości znajduje się bezpłatny parking. Lot widokowy nad Morzem Bałtyckim i okolicznymi miastami i miejscowościami to naprawdę niezapomniane przeżycie. My z racji ilości osób wybraliśmy lot rodzinny. W samolotach oprócz pilota zmieszczą się maksymalnie trzy osoby więc dla rodzin Aero Przystań przygotowała lot rodzinny, który polega na tym, że lecimy 2*15 minut ze zmianą pasażerów - jest to opcja tańsza niż wykupienie dwóch lotów dla trzech osób. Przy rodzinnych lotach minimalnym wiekiem dla dzieci jest 4 lata - młodsze ze względów bezpieczeństwa niestety latać nie mogą.
Sama organizacja lotu jest bardzo prosta - oczywiście najważniejsza jest odpowiednia pogoda. Jeśli macie pewność, że będą dobre warunki, należy skontaktować się z Aero Przystanią i umówić się na konkretną godzinę lotu. Następnie musicie być 10 minut przed wyznaczoną godziną, aby wpisać się na listę i tak naprawdę to tyle. Oczywiście musicie pamiętać, że ostateczną decyzję o locie podejmuje pilot i jeśli byłoby w jakiś sposób zagrożone Wasze bezpieczeństwo, to lotu nie będzie i można go umówić w innym terminie. 

Sam lot to wspaniałe przeżycie. Po zajęciu miejsc w samolocie wszyscy uczestnicy otrzymują zestawy słuchawkowe z mikrofonem do swobodnej komunikacji i po zapięciu pasów ruszamy na pas startowy. Już po kilku sekundach od startu naszym oczom ukaże się piękne morze i okoliczne miejscowości. My nasz lot odbyliśmy w stronę Ustronia Morskiego i Gąsek - widoki naprawdę zapierały dech w piersiach. Morze z samolotu robi jeszcze większe wrażenie niż z plaży. Wszystkie budowle, nawet te duże jak Latarnie Morskie w Kołobrzegu czy Gąskach wyglądają jakieś takie małe. 

Wszystkie loty odbywają się pod okiem zawodowych pilotów posiadających wieloletnie doświadczenie. To właśnie oni są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo podczas lotu i stają się naszymi przewodnikami podczas podniebnej podróży. 
Poza lotami widokowymi Aero Przystań posiada także loty ekstremalne - to opcja dla starszej młodzieży i dorosłych. Każdemu kto lubi adrenalinę i dużą dawkę emocji taki lot sprawi wiele radości. To właśnie tutaj można poczuć i doświadczyć stanu nieważkości -zero G, a także przeciążeń na jakie nastawieni są piloci. A jeśli złapiecie bakcyla i spodoba Wam się latanie samolotami, to można tutaj przejść także różnego rodzaju szkolenia. Jeśli szukacie czegoś naprawdę wyjątkowego i czego nigdy nie zapomnicie, to my Wam polecamy Aero Przystań Kołobrzeg i loty widokowe. Świetna zabawa, piękne widoki, mnóstwo wspomnień i przede wszystkim bezpiecznie wrócicie na ziemię. 

21 komentarzy:

 1. Wow, ale piękne widoki 🤍 Dzieciaki się nie bały? 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś wspaniałego ☺️powtórzycie to?

  OdpowiedzUsuń
 3. Super to wygląda! Czy to pierwszy Was lot?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten atrakcji nie mogłam przegapić, kocham Kołobrzeg o loty to dwa w jednym mega przeżycie. Joanna Kadej

  OdpowiedzUsuń
 5. Kamila Kowlaska29 sierpnia 2023 18:53

  Fantastyczna wycieczka, niezpaomniane przeżycia

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje marzenie muszę spróbować 😍😍

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka cena takiego lotu

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale czad, jakie następne plany ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczna wycieczka,wspaniałe widoki,niesamowite przeżycia 🙂 Prawda? 😃

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak często robicie wycieczki samolotem?

  OdpowiedzUsuń
 11. Będzie więcej lotów? 😁

  OdpowiedzUsuń

Etykiety