wtorek, 26 czerwca 2018

Zamek Chojnik - atrakcje dla dzieci

Zamek Chojnik

Bardzo fajna wycieczka, którą można polecić rodzicom z dziećmi. Samochód najlepiej zostawić na parkingu najbliżej wejścia - koszt 7-8złotych. Następnie udajemy się w górę wchodząc do Karkonoskiego Parku Narodowego gdzie z kartą dużej rodziny wchodzimy za darmo.
W zależności od tego jak duże mamy dzieci to wybieramy szlak czerwony bądź czarny - jednym i drugim czas wejścia około 30 minut przy czym czerwony jest delikatniejszy. Po drodze bardzo fajny punkt widokowy gdzie można zrobić atrakcyjne zdjęcia. Wejście na zamek kosztuje 6 złotych osoba dorosła i 4 dziecko i nie ma żadnych zniżek dla rodzin czy bezpłatnych biletów dla maluszków. Obsługa zamku co najwyżej na poziomie dostatecznym. Oczywiście największą atrakcją było wejście na wieżę widokową skąd jest przepiękny widok na całą okolicę - polecam odwiedziny przy ładnej pogodzie. Wejście na wieżę bardzo dobrze zabezpieczone także dla dzieci a szlak jest jednokierunkowy. Nie polecam jeśli dziecko boi się wysokości ponieważ jeśli będzie dużo ludzi nie będzie można zawrócić.

Ogólna ocena jest dobra, polecam wycieczkę głównie w słoneczne dni z racji widoku u góry a trasa wiedzie przez las także będziemy ukryci przed słońcem.

Po wizycie w zamku polecam odwiedzić rynek w Jeleniogórskiej i iść na pyszny obiad do bistro pierogi, danie dnia rewelacyjne i tanie.

2 komentarze:

  1. Jeśli mogę coś doradzić - dodawaj zdjęcia z podróży :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście zachęcam do dodawania opini i każda jest dla mnie pomocna

    OdpowiedzUsuń

Etykiety