Wzrok, słuch, smak dają znak - Nasza Księgarnia

Wzrok, słuch, smak dają znak - Nasza Księgarnia

Wzrok, słuch, smak dają znak - Nasza Księgarnia

Ciało człowieka od zawsze fascynuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to chyba najdoskonalsze dzieło, które możemy zobaczyć na naszej planecie 🙂. Nie wiem czy u Was w domu jest podobnie, ale u nas dzieci uwielbiają zadawać setki pytań codziennie 🙂. Pytają o wszystko, a ostatnio coraz więcej o nasz organizm. I tu z pomocą w odpowiedzi na takie pytania przychodzi Wydawnictwo Nasza Księgarnia wraz z książką autorstwa Marty Maruszczak - "Wzrok, słuch, smak dają znak" 🙂

Recenzja książki


Wzrok, słuch, smak dają znak - recenzja książki


Autorkę książki Martę Maruszczak znamy już z książki "O maluchu w brzuchu", której recenzję mogliście przeczytać na naszym blogu 🙂. Dzisiaj przenosi nas w troskę inny świat, a mianowicie będziemy zagłębiać się w świat zmysłów. Na początku poznamy podstawowe zmysły jakie możemy wyróżnić u człowieka. Poznany także centrum dowodzenia u człowieka, czyli mózg. To właśnie tutaj przetwarzane są wszystkie informacje z naszego ciała. A wiecie, że mózg nigdy nie śpi? 🙂. Na kolejnej stronie przedstawiony jest przekrój naszego mózgu i pokazane jest gdzie jaki ośrodek się znajduje i za co odpowiada 🙂. Jeszcze nie tak dawno uważano, że człowiek ma tylko pięć zmysłów, obecnie udowodniono już, że jest ich co najmniej 10 🧐.

Książki dla dzieci

Książka dla dzieci Nasza Księgarnia


Ale nie myślcie, że będzie to typowa pozycja naukowa pokazująca i informująca o zmysłach. W dalszej części czeka na Was cała masa ciekawostek związanych z naszym ciałem i naszymi zmysłami. Dowiemy się np. kto ma lepszy węch, kobiety czy mężczyźni 🙂. A ciekawe czy wiecie, że to nie noś odpowiada za rozpoznanie, czy jakiś zapach jest dla nas przyjemny, czy nieprzyjemny - za takie czynności odpowiada nasz mózg 🙂. Według badań człowiek potrafi odróżnić około 3 tys zapachów, ale jeśli porównamy się że zwierzętami, to w tej kwestii znacznie nas przewyższają - pies rozpoznaje około 600 tysięcy zapachów 😯. 

Książki dla dzieci


W książce zagłębimy się także w świat zwierząt i ich zmysłów. Dowiemy się w jaki sposób komunikują się zwierzęta za pomocą chemicznych smsów 😁. Które ze zwierząt słyszą ultradźwięki i do czego im są potrzebne. Przedstawiony jest także zmysł magnetyczny i pokazane jest, co daje on zwierzętom, które go posiadają 🙂. 

Recenzja książki dla dzieci


Jeśli chodzi o ludzi, to mamy tu opisane Wszystkie zmysły z opisem jak one działają i do czego nam się przydają. Co bardzo ważne, pomimo tego, że jest to wiedza typowo naukowa, to autorka przedstawia ją w taki sposób, że dzieci bardzo szybko i chętnie ją przyswajają 🙂. Wszytko jest napisane zrozumiałym dla dzieci językiem, a dopełnieniem całości są rewelacyjne ilustracje autorstwa Artura Gulewicza 🙂. 

Nasza księgarnia


Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


Rok na placu budowy - Nasza Księgarnia

Rok na placu budowy - Nasza Księgarnia

Rok na placu budowy - Nasza Księgarnia

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić jedną z nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia i będzie to książka Artura Nowickiego "Rok na placu budowy". Jest to książka obrazkowa skierowana do najmłodszych czytelników, ale myślę, że i starsi będą z niej zadowoleni 🙂.Rok na placu budowy - recenzja

Nie jest to taka klasyczna książka obrazkowa ponieważ na pierwszych dwóch stronach poznamy wszystkich bohaterów tej pozycji. Do każdego pojazdu i urządzenia widzimy ilustrację i krótki opis, co to jest i do czego służy 🙂. To właśnie tu dowiemy się, co to jest piła tarczowa, czy niwelator, a także dowiemy się, że na każdej budowie musi być tablica informacyjna, na której znajdą się wszystkie najważniejsze informacje 🙂.Otwierając kolejne strony książki przenosimy się już na budowę i jak sam tytuł wskazuje spędzimy tu cały rok 🙂. Na początku widzimy przygotowania do budowy warsztatu, wytyczanie budynku i projekt, jak ma wyglądać gotowy budynek. Przez kolejne miesiące poczynając od stycznia będziemy śledzić co zmienia się na tej działce. Jakie pojazdy, na jakim etapie pomagają w budowie. W każdym kolejnym miesiącu powstający budynek się zmienia, aż na koniec roku w grudniu widzimy efekt końcowy - czy dokładnie taki sam jak według projektu - to musicie ocenić już sami 🙂.U nas w domu książki obrazkowe są bardzo lubiane przez dzieci. Lubią je i te młodsze i starsze dzieci. Tak naprawdę przeglądając tą książkę, za każdym razem można układać inną historię 🙂. Można się skupić na pojazdach budowlanych, ale i poruszyć tematy bezpieczeństwa, zawodów, czy nawet zwierząt 🙂. Bardzo fajną zabawą jest też wyszukiwanie szczegółów na czas 🙂. Na końcu książki dla dzielnych czytelników przygotowane zostało zadanie do wykonania, oczywiście nie zdradzimy jakie, ale trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością 🙂.
Książka wydana w dużym formacie, z pięknymi ilustracjami i zaokrąglonymi rogami kartonowych stron - dzięki temu nawet maluchy mogą samodzielnie oglądać postępy prac na budowie 😁. A u Was dzieci lubią książki obrazkowe?


Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂
Liski: Ojojanie - Rebel

Liski: Ojojanie - Rebel

Liski: Ojojanie - Rebel

Czasu na podróże coraz mniej i pogoda po mału zaczyna się już psuć. Więc wracamy do naszych ulubionych jesienno - zimowych rozrywek czyli gier planszowych 🙂. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić świetną grę kooperacyjną dla troszkę starszych dzieci i oczywiście dorosłych też 🙂. Będzie to gra Wydawnictwa Rebel - Liski: Ojojanie 🙂.
Liski: Ojojanie - recenzja gry 

Niektórzy z Was ten tytuł mogą już kojarzyć i znać, ponieważ już jakiś czas temu pojawiła się ta gra. My jednak mamy dla Was dzisiaj drugą edycję tej gry, która znacznie różni się od początkowej 🙂. Oczywiście mechanika gry i sam pomysł jest taki sam, ale zasady gry i system rozgrywki jest już nieco inny. Gra przeznaczona jest do rozgrywek rodzinnych, ale tu na uwadze musicie mieć, że sugerowany wiek dzieci to 12 plus.

Recenzja gry liski OjojanieWydawnictwo Rebel przyzwyczaiło nas do bardzo wysokiej jakości wydawanych przez nich gier i podobnie jest tym razem. Otrzymujemy dość duże pudełko z piękną oprawą graficzną - widzimy tam lisie królestwo, oczywiście razem z królem. W pudełku znajdziemy:

 • 40 kart ojojania
 • 10 kart komplikacji
 • 25 kart problemów
 • 6 kart koszmarów
 • 25 kart lisów
 • 4 karty szarych kit
 • 5 dwustronnych planszetek puchaterów
 • planszetka pomocy
 • 10 znaczników puchaterów na podstawkach
 • 12 znaczników serków
 • 20 żetonów strachu
 • plansza
 • instrukcja
Wszystko jak zwykle pięknie spakowane i przygotowane do rozgrywek 🙂. Nie zostaje nam nic innego, jak zapoznać się z instrukcją i przystąpić do pierwszej rozgrywki. Jak w każdej grze zaczynamy od przygotowania się do rozgrywki. Rozkładamy planszę, karty tasujemy, układamy - wszystko według instrukcji i zaczynamy 🙂. Naszym od dawna sprawdzonym sposobem na poznanie zasad każdej gry jest pierwsza rozgrywka przeprowadzona z instrukcją. Mam wrażenie, że to właśnie wtedy najszybciej zrozumiemy zasady, a jak są jakieś niejasności odrazu można wszystko wytłumaczyć 🙂. Naszym celem jest dotarcie do 6 rundy, gdzie będziemy musieli pokonać koszmar lisków 🙂. Oczywiście po drodze będzie na nas czekać mnóstwo innych zadań, które trzeba wykonać 🙂.


Rebel gry planszowe

Najlepsze gry rodzinne


Jak widzicie na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo łatwo i przyjemnie, ale wcale nie będzie tak łatwo. Wynika to głównie z faktu, że trzeba działać pod presją czasu - do gry należy ściągnąć aplikację odmierzającą czas 🙂. Gra momentami naprawdę będzie bardzo trudna, a zadania do wykonania pod presją czasu mogą się początkowo wydawać nie do zrealizowania. Ale zapewniamy Was, że po kilku rozgrywkach i wdrożeniu się w zasady będzie już Wam wszyyko dobrze szło. Tu trochę mylące mogą być kolorowe grafiki na pudełku, które sugerują, że gra być może sprawdzi się u młodszych dzieci. Tak nie będzie, myślę, że ten wiek graniczny 12 lat, który podaje wydawca  jest jak najbardziej odpowiednio ustawiony.  

Recenzja gry

Pamiętajcie, że los lisiego królestwa leży teraz w Waszych rękach i głowach i tylko od Was zależy czy pomożecie im obronić ich królestwo 🙂.

Za udostępnienie gry do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Rebel 👍

Europa w 10 dni - Rebel

Europa w 10 dni - Rebel

Europa w 10 dni - Rebel

Jak wiecie wiosną i latem dużo podróżujemy. Jesień i zimę przeznaczamy na inne rozrywki z których ulubioną są gry planszowe 🙂. Dzisiaj właśnie chcemy Wam przedstawić świetną grę rodzinną od Wydawnictwa Rebel - Europa w 10 dni 👍.

Gry planszowe rodzinne Rebel


Europa w 10 dni - recenzja gry Wydawnictwa Rebel

Wszyscy wiecie, że bardzo lubimy podróżować. Co prawda na dzień dzisiejszy zwiedzamy każdy zakątek naszego kraju, ale w grze zdecydowaliśmy się zaplanować naszą podróż po Europie 🙂. Taki właśnie jest cel tej gry - trzeba ułożyć 10 dniowy plan ekscytującej podróży, ale o tym później 🙂. 

Rebel

Na początek pokażemy Wam co skrywa pudełko, a są to prawdziwe skarby. Przede wszystkim jest to wspaniała plansza na której widzimy mapę Europy. Na niej znajdziemy wszystkie państwa naszego kontynentu, w każdym państwie mamy grafikę z jakim charakterystycznym budynkiem, a także najważniejsze zbiorniki wodne. Jak widzicie na zdjęciu jest to świetny sposób aby w trakcie zabawy zaznajomić dzieci z mapą Europy 🙂.  Oprócz planszy znajdziemy tu jeszcze 52 płytki państw, 19 płytek środków transportu, 4 zestawy stojaków na płytki i plastikowy podajnik, plus oczywiście instrukcja 🙂.

Recenzja gry planszowej Europa w 10 dni

Kiedy już wiemy z czego składa się nasza gra i jaki jest cel, to możemy rozpocząć przygotowania do gry.  To jest stosunkowo proste. Należy rozłożyć nasza planszę w taki sposób aby każdy miał do niej swobodny dostęp i obok niej stawiamy nasz podajnik. Następnie każdy z graczy otrzymuje swój zestaw stojaków - pamiętajcie aby były ponumerowane od 1 do 10 🙂. Należy też przygotować płytki państw i środków transportu mieszając je wszystkie i ułożyć rewrsami do góry. Następnie każdy z graczy dobiera po jednej płytce i umieszcza je na dowolnym pustym polu na swoim stojaku. Tu już trzeba zacząć podejmować pierwsze decyzję, które mogą pomóc w późniejszej rozgrywce. Pamiętajcie, że nie można zamieniać kolejności płytek 🙂. Kiedy każdy z graczy będzie miał już po 10 płytek na swoim stojaku, to możemy zaczynać zasadniczą rozgrywkę. Jeszcze tylko na podajniku należy zrobić "stos dobieranych płytek" rewersem do góry, a na pozostałych trzech będzie "stos płytek odrzuconych", które powinny być rewrsami w dół. 
Wtedy następuje tura gracza i tu możemy dobrać kartę albo z stosu dobieranych kart, lub ze stosu odrzuconych płytek. Możemy wymienić tylko jedną płytkę, a tą której miejsce zajmie odkładamy na stos płytek odrzuconych. Teraz troszkę zasad 🙂. Nasza podróż musi się zaczynać od państwa i skończyć na państwie. Pomiędzy państwami możemy poruszać się środkami transportu, takimi jak połączenie statkiem lub samolotem, ale możemy także przechodzić pieszo. Połączenie piesze można zrealizować pomiędzy państwami sąsiadującymi. Połączenie lotnicze tylko pomiędzy państwami, które oznaczone są tył samym kolorem i jeszcze samolot musi być tego samego koloru. Natomiast statkiem możemy podróżować jeśli te państwa graniczą z tym samym morzem. Wszystko wydaje się proste prawda? Zatem zabieramy się do gry 🙂
Pamiętajcie, że wygrywa osoba, która jako pierwsza na koniec tury gracza w odpowiedni sposób zaplanuje swoją 10 dniową podróż 🙂.

Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 roku życia choć naszym zdaniem młodsi też mogą próbować. Na potrzeby gry nie trzeba znać mapy Europy ponieważ cały czas mamy ją przed sobą i można na nią spoglądać planując naszą podróż 🙂. 
A teraz nasze wrażenia z rozgrywki 🙂. Gra jest bardzo prosta, szybko tłumaczy się zasady więc wszystkie dzieci będą z tego powodu bardzo zadowolone - bo kto lubi długie instrukcje i skomplikowane zasady jeśli naszym celem jest dobra zabawa? A to właśnie to jest celem. Wspólne spędzenia czasu w gronie rodziny i dobra zabawa 🙂. To kto z nami wybiera się w 10 dniową podróż po Europie?

Europa w 10 dni recenzja gry Rebel

Za możliwość opisania gry dziękujemy Wydawnictwu Rebel 👍.

Star Stable. Przebudzenie legendy - Wydawnictwo Znak

Star Stable. Przebudzenie legendy - Wydawnictwo Znak

Star Stable. Przebudzenie legendy - Wydawnictwo Znak

Dzisiaj przychodzimy do Was z nowością od Wydawnictwa Znak i będzie to "Przebudzenie legendy". Tak naprawdę nawet nie wiedzieliśmy, że tak szybko minął czas o naszą córka z wielką przyjemnością będzie czytać już takie książki 🙂. 

Wydawnictwo Znak, książki dla dzieci


Przebudzenie legendy - recenzja

Do sięgnięcia po tą książkę zachęciły nas bardzo pozytywne recenzję, które pojawiły się wraz z pierwszym tytułem Star Stable. Jeśli nie wiecie jeszcze co to takiego, to już Wam tłumaczymy 🙂. To taka międzynarodowa gra online, która staje się ostatnio bardzo modna 🙂. Ale nie o grach dzisiaj będzie, a o książce 🙂.


W pierwszej części mieliśmy okazję poznać wszystkie główne bohaterki, które oprócz wielkiej miłości do koni łączy także magiczną moc, którą każda z nich posiada 🙂.

Star Stable


Szesnastoletnie dziewczyny łączy także przyjaźń i wspólne spędzanie czasu wolnego. Chodzą także do tej samej szkoły, ale najważniejsze są dla nich konie 🙂. Każda z nich posiada także swojego konia. Niestety pewnego dnia koń Lisy zostaje porwany, a koń Anny wysłany w nieznane miejsce. Tu niestety czwórka przyjaciółek musi podjąć decyzję jak odnaleźć dwa zaginione zwierzaki, ale także jak zapewnić bezpieczeństwo pozostałym dwóm. W tej sytuacji jedynym racjonalnym wyjściem okazuje się rozdzielenie. Podczas poszukiwań dojdzie do wielu zwrotów akcji i dzięki temu czyta się książkę z wielkim zaciekawieniem i ogromną ochotą na poznanie zakończenia 🙂. Czy dziewczynom uda się odnaleźć zaginione konie, a może przydarzy się zupełnie coś innego, coś niespodziewanego? O tym wszystkim będziecie musieli przeczytać już sami 🙂.

Seria książek Star Stable

Wydawnictwo Znak


Zdecydowaniem polecamy rozpocząć czytanie od pierwszej części książki - Tajemnica Złotych Wzgórz, to właśnie tam poznajemy wszystkie bohaterki i jesteśmy wprowadzani w świat przyjaźni i magii 🙂. Książka na pewno Was wciągnie i bardzo szybko ją przeczytacie pomimo faktu, że ma aż ponad 300 stron 🙂. My już nie możemy się doczekać z córką kolejnych części czterech przyjaciółek 🙂.

Star Stable Przebudzenie legendyZa możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Znak 👍.


Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę?

Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę?

Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę? - Wydawnictwo Znak


Książki fantasy dla dzieci


Dzisiaj chcemy Wam przedstawić kolejną fantastyczną książkę Wydawnictwa Znak - Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę? Spodoba się ona wszystkim miłośnikom magii i ciekawych historii 👍.


Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę? - recenzja

Cressida Cowell to autorka książki o której dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć. Ci którzy są na bieżąco w literaturze dziecięcej i młodzieżowej na pewno znają autorkę serii książek "Jak wytresować smoka?"

Recenzja książki wydawnictwa znak


Tym razem zostajemy zabrani w podróż do ciemnych lasów w Wielkiej Brytanii. Tak naprawdę historia ta wydarzyła się tak dawno temu, że Wielkiej Brytanii nawet jeszcze nie było 🙂. To właśnie tutaj poznamy dwa wrogie sobie plemiona czyli Wojowników i Czarodziejów. Ich nienawiść trwała już bardzo długo i była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Czarodzieje mieszkali w puszczy od zawsze, a Wojownicy przybyli tu zza mórz i oceanów. 

Wydawnictwo znak dla dzieci


W książce poznajemy także dwójkę naszych głównych bohaterów. Jest nim chłopiec o imieniu Xar i dziewczynka Nadziejka. Każde z nich jest zupełnie inne i należy do przeciwnych plemion. Jak już możecie się domyślać ich losy prędzej, czy później się skrzyżują 🙂. Będą oni musieli stawić czoła wrogowi większemu niż ich plemiona. Czy uda im się współdziałać? Czy pokonają czyhające zagrożenia? Tego wszystkiego dowiemy się czytając książkę. 

Najlepsze książki dla starszych dzieci

Polecane książki dla dzieci Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Pomimo sporych rozmiarów książki - prawie 400 stron, to książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Akcja toczy się w odpowiednim tempie, a wspaniałym dopełnieniem na które należy zwrócić uwagę są ilustracje w książce. Magiczne, czarno - białe, które jeszcze bardziej wciągają w wir tej historii. Książka pozwala także na refleksję na temat wiary we własne możliwości i przyjaźni, która potrafi zdziałać cuda 🙂.

Książki polecane przez rodziców

Książka dla dzieci


Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Znak 👍. 

Faktoria - Rodzinna gra planszowa

Faktoria - Rodzinna gra planszowa

Faktoria - Rodzinna gra planszowa


Recenzja gry faktoria

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić grę w której przeniesiemy się w czasy średniowiecznej Europy. Jak wszyscy wiemy, był to czas wojen, ale i czas prężnego rozwoju dla wielu państw. I takie zadanie będzie przed nami postawione w grze o tytule "Faktoria" 🙂. Czy uda nam się odpowiednio rozwinąć naszą osadę, to wszystko niedługo się okaże 🙂

Polecane gry rodzinne


Faktoria - recenzja gry strategicznej

Jak już Wam wcześniej wspomnieliśmy przenosimy się to trochę mrocznych czasów. Waleczny i mądry król Ludwik postanowił wznieść swoje miasto w strategicznym punkcie swojego mocarstwa. W tej pięknej krainie położnej na szlaku handlowym mamy do dyspozycji wszelkie surowce potrzebne do zbudowania miasta. Komu się uda ta sztuka? 🙂. 

Najlepsze gry dla dzieci i rodziców


Wraz z początkiem naszej rozgrywki zostajemy obdarowani przez króla dwudziestoma florenami - to takie pieniążki i odrobiną surowców. Jeśli będziemy chcieli więcej, a będą one niezbędne do gry, to musimy udać się na rynek gdzie możemy nabyć przeróżne surówce. Są kamienie, drewno, żelazo, a czasami nawet pojawi się złoto 🙂.

Faktoria gra kooperacyjna

Najlepsze gry rodzinneTu chcemy się z Wami podzielić także tym, co w pudełku razem z grą otrzymujemy. A trochę tego jest i wszystko będzie do gry potrzebne 🙂. W dużym pudełku otrzymujemy:

 • Plansza główna
 • Plansza budynków
 • Plansza graczy x5
 • 68 kartoników budynków
 • 135 małych drewnianych kostek surowców
 • 69 dużych kostek surowców
 • 25 kolorowych drewnianych żetonów
 • 75 różnych monet
 • Kolorowe saszetki
 • Instrukcja
Jak widzicie zawartość pudełka robi dość duże wrażenie. Wszystko jest pięknie wykonane, z dbałością o każdy szczegół. Dzieciakom oczywiście najbardziej podobają się kostki surowców i wiadomo, że najbardziej te złote 🙂.

Gra planszowa rodzinna

Faktoria rodzinna gra planszowa

Kiedy już zaznajomimy się z zawartością pudełka i instrukcją możemy przystąpić do pierwszej rozgrywki. Aby to na się udało należy się odpowiednio przygotować. Na początku najważniejszą informacją będzie w jakim składzie osobowym gramy. W zależności od ilości osób trzeba użyć do gry inne liczby surowców. Następnie w miejscu dostępnym dla wszystkich rozkładamy plansze główną, na której znajdą się zasoby do późniejszych licytacji. Przygotować należy także plansze z budynkami - tu zobaczycie koszt budowy, punkty za wybudowanie. Jeśli będzie to tartak albo kamieniołom, to pojawia się tam także informacja ile surowców dostarczają. Kiedy już jesteśmy odpowiednio przygotowani można zaczynać 🙂.Na całą naszą grę będzie się składało 5 rund podczas których musimy wszystko odpowiednio zaplanować, aby na koniec cieszyć się ze zwycięstwa 🙂. Musicie pamiętać aby jak najbardziej racjonalnie wykorzystać wszystkie swoje surowce i pieniądze 🙂. Podczas swojej tury każdy z graczy może wykonać trzy czynności - import, budowę i produkcję. I tu właśnie trzeba odpowiednio zaplanować naszą taktykę. Część kolejnych ruchów możemy przewidzieć, ale na szczęście nie wszystkie 🙂. Tu pojawia się pytanie, czy już teraz warto licytować, czy może się jeszcze wstrzymać. Czy może warto komuś zablokować dostęp do surowców, który za chwilę może być mu potrzebny? To są pytania na które każdy z graczy musi odwiedzić sam, podczas ustalania swojej taktyki 🙂.

Faktoria rodzinna gra planszowa

Faktoria rodzinna gra planszowa

Jak widzicie w teorii jak zwykle reguły wyglądają na dość zagmatwane, jednak w praktyce jest to jedna z prostszych i bardzo przyjaznych gier. My gramy w nią rodzinnie i jak zwykle tłumaczenie reguł u nas najlepiej się sprawdza podczas pierwszej testowej rozgrywki 🙂. Wszystkie elementy gry są spójne, świetnie łączy się w całość, a czas rozgrywki jest idealny do grania z dzieciakami. Jak wszyscy wiemy nie potrafi oni się za długo skupić, a tu maksymalny czas rozgrywki to około 60 minut. Idealna gra familijna, z prostymi zasadami, polecamy wszystkim którzy zaczynają przygodę z tego typu grami 🙂.

Faktoria rodzinna gra planszowa

Faktoria rodzinna gra planszowa