Park Ewolucji w Sławutówku koło Pucka

Kilka dni temu mieliśmy okazję odwiedzić Park Ewolucji w Sławutówku nieopodal Pucka. Miejsce bardzo dobrze oznakowane więc każdy bez problemu trafi. Zaraz po przyjeździe miłe zaskoczenie duży parking, ładnie przygotowany na dużą ilość gości. Jako, że byliśmy od samego rana to mogliśmy wybrać najbardziej dogodne miejsce parkingowe. Park od samego początku robi dobre wrażenie, duży przestronny, ładnie utrzymany budynek w którym kupujemy bilety. Pani z kasy wszystko tłumaczy z jakich atrakcji można skorzystać.
     Po wejściu do parku nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do batyskafu jako, że zbliżała się godzina 10 a pokazy są właśnie o pełnej godzinie. Przed wejściem na salę otrzymujemy specjalne okulary i wchodzimy na platformę dzięki, której wszystko będziemy przeżywać bardzo realistycznie. Jest to naprawdę świetna atrakcja i daje mnóstwo satysfakcji. Wcielamy się w widza, który przebywa w łodzi podwodnej i z tej perspektywy oglądamy podwodny świat a dzięki wcześniej wspomnianej platformie czujemy każdą falę. Po drodze spotkamy, żółwie, ryby i rekiny a miły głos lektorki o wszystkim opowiada. Zdecydowanie najlepsza jest ostatnia część filmu gdzie wypływamy na powierzchnię a rekin rozbija nam szybę - poczujemy na sobie wodę i podmuch wiatru a na koniec jeszcze w batyskaf wybijają się ogromne pazury jakiegoś zwierza. Całość jest bardzo realistyczna - część dzieci się boi, ale obsługa jest na miejscu i w razie czego pomaga opuścić platformę. Całość trwa kilkanaście minut i robi ogromne wrażenie.

   Kolejną atrakcją jest kino prehistoryczne gdzie spotkamy interaktywnego dinozaura Arnolda, który potrafi porozmawiać z dziećmi. Filmy są wyświetlane co godzinę począwszy od 9.30. Dzieciom bardzo podoba się taka forma pokazu ponieważ mogą w niej uczestniczyć a przy okazji dowiadują się kilka ciekawostek na temat powstania naszej planety i dinozaurów.

   W dalszej kolejności nasze kroki skierowaliśmy na ścieżkę gdzie poznajemy różne dinozaury, które możemy spotkać pod mostami bądź też patrzą na nas z góry. Droga, którą idziemy jest dobrze przygotowana - nie ma problemu aby udać się wózkiem dziecięcym. Przy każdym dinozaurze mamy tabliczkę z opisem gdzie znajdziemy najważniejsze informację na temat zwierzęcia, które oglądamy ( jakie było duże, co jadło, gdzie żyło). Część z tych zwierząt porusza się i wydaje dźwięki wyglądając przy tym bardzo realistycznie. Można też spotkać człowieka z zamierzchłych czasów a także zobaczyć mamuty i polowanie na nie (bardzo ładne zdjęcia można zrobić w tym miejscu).

   Ostatnie atrakcję ale jakże ważne dla rodzin z dziećmi to część zabawowa. Opis zacznę od możliwości przejażdżki pojazdem zaadaptowanym na pojazd jaskiniowców. Ładnie wykonany pojazd którym możemy pojechać nawet w cztery osoby, oczywiście napędzany siłą mięśni nóg. Tor po którym się poruszamy jest dobrze przygotowany i potęguje emocje ponieważ jest ze starych podkładów kolejowych i jadąc nim podskakuje się.
Do dyspozycji gości pozostaje również dino pociąg, który jeździ po specjalnie ułożonych torach okrążając część parku. I na koniec dla dzieci najważniejsza część programu czyli plac zabaw. Bardzo duży, czysty a co dla rodziców najważniejsze jest bezpieczny. Domki stoją na wysokich palach do których prowadzą dobrze zabezpieczone schody, pomiędzy domkami można przejść przez mostki a z każdego domku można zjechać zjeżdżalnią na dół. W jednym z domków basen z piłkami. Duża piaskownica sprawia, że nawet najmniejsze dziecko nie będzie się nudziło. Dla rodziców są przygotowane leżaki (całkiem wygodne) aby mogli obserwować swoje pociechy.
Na terenie parku mamy dwa lokale gastronomiczne w których można coś przekąsić (zjedliśmy pizzę - dobra i robiona przy nas) i się napić. Wyjście z parku prowadzi przez sklep z pamiątkami (nie ma innej drogi) a kto ma dzieci to na pewno wie dlaczego o tym pisze : )

Ogólna ocena parku jest rewelacyjna, jest dobrze przygotowany na pobyt rodzin z dziećmi, jest bardzo miła pomocna obsługa a atrakcje są idealne dla dzieci.
Zapraszam do fotorelacji na instagram.

Ocena 10/10


https://parkewolucji.pl

Komentarze

 1. Nie byliśmy jeszcze w tym miejscu, ale brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam nigdy o tym miejscu. Z przyjemnością odwiedze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe miejsce, warto czytać blogi, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nidy o tym miejscu nie słyszałam. Aż szkoda ze nie masz we wpisie żadnych zdjęć, bo aż się o nie prosi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czytamy dzieciom z Wydawnictwem Media Rodzina

Biuro Detektywistyczne - książki dla dzieci

Cortex2 dla dzieci

Łączna liczba wyświetleń